BOOK AID. ŚWIATOWY HYMN KSIĄŻKI.
Niech zaśpiewają tłumy!

22 kwietnia 2017, godz. 12:00
Arkady Wrocławskie

Światowy Hymn Książki to projekt Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, który w prosty sposób – przekraczając bariery kultur i języków – łączy wszystkich czytelników na świecie. Projekt symboliczny, oddający hołd książce, która pozostaje gwarantem wolności wypowiedzi, narzędziem edukacji i wymiany międzykulturowej. Każdy hymn łączy ludzi wokół jakiejś idei lub systemu wartości, a muzyka sama w sobie jest sztuką przekraczającą wszystkie granice i jednoczącą ludzi.

Tekst Hymnu, wiersz „Włosek poety” autorstwa Tadeusza Różewicza, mówi właśnie o tym – o roli i sile literatury symbolizowanej przez subtelny, ale jakże istotny głos poety. Różewicz to jeden z gigantów literackich XX wieku – wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nobla – który spędził drugą połowę życia we Wrocławiu i jest ikoną poetyckiego dziedzictwa naszego miasta. Muzykę stworzył Jan Kanty Pawluśkiewicz, wybitny i wszechstronny polski kompozytor muzyki poważnej, piosenek i muzyki filmowej.

Premiera Światowego Hymnu Książki będzie symbolicznym zwieńczeniem roku Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki. Zapraszamy wszystkich do Arkad Wrocławskich, by razem zaśpiewać, posłuchać i pożegnać tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO.

22 kwietnia 2017, godz. 10:00-17:00
Arkady Wrocławskie

Aby przygotować się do wspólnego śpiewu, zapraszamy do Arkad Wrocławskich już od rana – przygotowaliśmy program głośnych czytań, zabaw literackich i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Program potrwa do późnego sobotniego popołudnia.