„Chusteczkę batystową białą w ręku zwija”. Warsztaty hafciarskie

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztaty hafciarskie z cyklu „By życie uprzyjemnić”. Warsztaty szlacheckie dla dorosłych.

Były skromne, pracowite i grzeczne. Rano spędzały czas na pracy w ogrodzie, wieczorem brylowały na ucztach. Tak często wyobrażamy sobie życie szlachcianki, a jak było naprawdę? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiemy się, jak naprawdę wyglądała codzienność mieszkanek szlacheckiego dworu, a także odtworzymy towarzyską część dawnego życia, z herbatą, ciasteczkami i ręcznymi robótkami.

O cyklu:

W trakcie warsztatów przekonamy się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Każde ze spotkań o odmiennej tematyce poprowadzi specjalista – pasjonat w danej dziedzinie. Zajęcia będą składały się z dwóch części: podczas pierwszej posłuchamy opowieści o wybranym zagadnieniu związanym ze szlachecką obyczajowością, w drugiej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę.

Prowadzenie:

Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”

Sowarzyszenie miłośników dawnych wieków, mody i obyczajów, zrzeszające rekonstruktorów z całej Polski. Członkowie Stowarzyszenia zajmują się rekonstrukcją nie tylko strojów czy dodatków, ale także zwyczajów, tradycji i całej kultury niematerialnej.

Data

Mar 02 2019

Czas

16:00 - 18:00
Muzeum Pana Tadeusza

Organizator

Muzeum Pana Tadeusza
Telefon
info@ossolineum.pl
Email
tel. 71 75 50 640
Strona WWW
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/
QR Code