Laboratorium Historii Najnowszej, czyli „historia w działaniu”

Laboratorium historii najnowszej to „historia w działaniu” – połączenie wiedzy ukrytej w muzealnych gablotach z popularyzatorskim warsztatem. Muzeum Pana Tadeusza zaprasza młodzież od 14 do 26 roku życia do udziału w najnowszym cyklu zajęciowym.

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

5 czerwca (środa) 2019, godzina 16.00
„15 metrów bieżących akt”
zapisy: https://forms.gle/EFQ8wuYeNLYcBoWLA

„15 metrów bieżących ustawionych pionowo teczek pełnych materiałów zgromadzonych na jednego człowieka…”

Na wystawie przedstawiona jest: działalność służb bezpieczeństwa PRL, sposoby inwigilacji, gromadzenie materiałów, podsłuchy i akcję o kryptonimie „Olcha”. W latach 1945–1989 jednego, konkretnego człowieka inwigilowało 418 mundurowych ubeków, esbeków, funkcjonariuszy prokuratury wojskowej i sądownictwa wojskowego oraz 56 konfidentów. Komentarz do tego fragmentu historii będzie fotograficzny – zdjęcia powstaną przy pomocy puszek na herbatę, metodą camera obscura.

Prowadzenie: 
dr Monika Bronowicka – historyk, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za cykl spotkań dla najmłodszych „Brzdąc w muzeum” i projekt #muzealniaki oraz lekcje z historii najnowszej.

Data

Cze 05 2019

Czas

16:00

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, 50-106 Wrocław
Muzeum Pana Tadeusza

Organizator

Muzeum Pana Tadeusza
Telefon
info@ossolineum.pl
Email
tel. 71 75 50 640
Strona WWW
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/
QR Code