Aktualności

5. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius (dzień 1)

13.10.2020

Pierwszy dzień Festiwalu Silesius miał charakter nieco rozgrzewkowy. W ogródku Klubu Proza odbyło się czytanie wierszy Czesława Miłosza w wykonaniu Igora Kujawskiego, aktora związanego z Teatrem Polskim w podziemiu, z kolei na 19. Festiwalu Survival mieliśmy możliwość współorganizować debatę pt. „O niepokojąco współczesnym wydźwięku katastrofizmu w poezji T.S. Eliota”.

Zapis rozmowy obejrzeć można było m.in. na facebookowych stronach naszych partnerów oraz na FB Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius >> Silesius na 18. Przeglądzie Sztuki SURVIVAL

Pierwszy dzień stanowił rozgrzewkę, dzisiaj startujemy już na całego. Rozpoczynamy od czytań, a następne spotkania z poezją czeską i debata o przekładzie poezji małych języków.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius 2020-22 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.