Aktualności

6. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius (dzień 2)

19.05.2021

W drugim dniu szóstego Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius nie obyło się bez wielkich emocji, a to wszystko za sprawą ogłoszenia nominacji do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategoriach Debiut oraz Książka roku. Ponaliśmy także laureata Silesiusa za całokształt twórczości – został nim Ryszard Krynicki. Wyróżnione książki zostały wybrane przez jury w składzie: Andrzej Zawada (przewodniczący), Anna Kałuża, Tomasz Kunz, Karol Maliszewski, Joanna Orska, Adam Poprawa oraz Justyna Sobolewska.

Lista finalistek i finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius wygląda następująco:

Książka roku

1. Jan Baron, „Psińco”, Wydawnictwo Convivo
2. Kamila Janiak, „Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
3. Radosław Jurczak, „Zakłady holenderskie”, Biuro Literackie
4. Aldona Kopkiewicz, „Na próbę”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
5. Natalia Malek, „Karapaks”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu

Debiut

1.Jarosław Dudycz, „Czarna skrzynka”, Wydawnictwo Convivo
2. Katarzyna Szweda, „Bosorka”, Biuro Literackie
3. Aleksander Trojanowski, „Parkingi podziemne jako miasta spotkań”, Biuro Literackie

Tutaj obejrzycie ogłoszenie nominacji:Drugim spotkaniem drugiego dnia Festiwalu była premiera książki „Raster Lichtensteina” Agnieszki Wolny-Hamkało. Nowy tom poetycki autorka ukazał się nakładem Wydawnictwa Warstwy. Rozmowę prowadził tłumacz i poeta Jerzy Jarniewicz. Tych którzy jeszcze rozmowy nie widzieli zapraszamy do nadrobienia zaległości:

Projekt Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius 2020-22 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.