Przegląd literacki

Maj 2023

Od początku istnienia Wrocławskiego Domu Literatury maj był u nas zawsze bardzo poetycki. Działo i dzieje się tak za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius. Tylko co to takiego ta poezja? W 2016 roku odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius (teraz zapraszamy na edycję ósmą), imprezy mającej towarzyszyć, ale też wzmocnić wydźwięk Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Było to zaledwie siedem lat temu, całkiem niedawno. Patrząc jednak na tamte wydarzenia z dzisiejszej perspektywy, zdawać się może, że znajdowaliśmy się w zupełniej innej rzeczywistości.

Czytaj dalej

Wrocławski Dom Literatury

Wrocławski Dom Literatury powstał w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. WDL organizuje wydarzenia literackie, poczynając od spotkań autorskich, przez działania edukacyjne i targi książki po festiwale i nagrody. Pełni rolę partnera po stronie miasta Wrocławia dla działań Fundacji Olgi Tokarczuk. W 2019 za sprawą aplikacji przygotowanej przez zespół WDL Wrocław dołączył do Sieci Miast Literatury UNESCO.

Czytaj dalej

Klub Proza

Spotkania literackie, wydarzenia kulturalne, pyszna kawa, orzeźwiające napoje i bardzo dużo książek. Klub Proza prowadzony jest przez Wrocławski Dom Literatury. Przez cały rok odbywają się w nim festiwale literackie, koncerty czy premiery książek. W sezonie wiosenno-letnim Proza powiększa swoją powierzchnię i zaprasza do kameralnego ogródka w Przejściu Garncarskim.

Czytaj dalej
Multimedia

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Radio proza

Najnowszy odcinek

Więcej odcinków na:

Radio Proza

Radio Proza #92 Kanon poetycki (wg Bonowicza, Kałuży, Kłos i Pszoniaka)

„Polszczyzna. 200 felietonów o języku” – spotkanie z prof. Janem Miodkiem

Profesor Jan Miodek, ulubiony językoznawca Polek i Polaków, w październiku tego roku wydał swoją najnowszą książkę pt. „Polszczyzna. 200 felietonów o języku” (Wydawnictwo Znak). W zbiorze, który poprzedzony był wieloletnim researchem profesora, czytelniczki i czytelnicy znów odkryją wiele fascynujących zawiłości współczesnej polszczyzny.

Więcej materiałów wideo na YouTube
Youtube