Przegląd literacki

Lipiec 2024

Poniedziałek, 1 lipca, 183 dzień 2024 roku. Trudno jest nam uwierzyć, że już połowa roku za nami. Zespół Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy z wytężeniem, entuzjazmem, a czasem nawet euforią pracował, aby pierwsze sześć miesięcy tego roku wypełnione były tym, co najciekawsze, najbardziej aktualne i pobudzające do myślenia w literaturze, a przy tym budujące otwartość, wrażliwość i zrozumienie nasze i naszych widzów. I nie mówimy tutaj jedynie o spotkaniach, które organizowaliśmy, ale również o wydanych przez nas książkach i kolejnych numerach czasopism – „Notatnika Literackiego” i „Notatnika Teatralnego”.

Czytaj dalej
Kalendarium

Wybierz coś dla siebie

Wybierz dzień, by wyświetlić listę wydarzeń.

Lista wydarzeń

Wrocławski Dom Literatury

Wrocławski Dom Literatury powstał w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. WDL organizuje wydarzenia literackie, poczynając od spotkań autorskich, przez działania edukacyjne i targi książki po festiwale i nagrody. Pełni rolę partnera po stronie miasta Wrocławia dla działań Fundacji Olgi Tokarczuk. W 2019 za sprawą aplikacji przygotowanej przez zespół WDL Wrocław dołączył do Sieci Miast Literatury UNESCO.

Czytaj dalej

Klub Proza

Spotkania literackie, wydarzenia kulturalne, pyszna kawa, orzeźwiające napoje i bardzo dużo książek. Klub Proza prowadzony jest przez Wrocławski Dom Literatury. Przez cały rok odbywają się w nim festiwale literackie, koncerty czy premiery książek. W sezonie wiosenno-letnim Proza powiększa swoją powierzchnię i zaprasza do kameralnego ogródka w Przejściu Garncarskim.

Czytaj dalej
Multimedia

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Radio proza

Najnowszy odcinek

Więcej odcinków na:

Radio Proza

Bełkot literacki #19 Claire Keegan „Przez błękitne pola”

„Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei” – Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski we Wrocławiu

Katarzyna Kasia, filozofka i publicystka, oraz Grzegorz Markowski, dziennikarz, wydali książkę „Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei” (Znak Koncept), która, jak opowiadają, powstała w efekcie frustracji i niezgody na myślenie, że nic się nie da zrobić. Tym sposobem przeprowadzili rozmowy z osobami, które mają pomysły, jak zmienić otaczającą nas rzeczywistość. O książkę oraz jej bohaterki i bohaterów Katarzynę Kasię i Grzegorza Markowskiego pytał Irek Grin.

Więcej materiałów wideo na YouTube
Youtube