Aktualności

Anna Janko „Finalistka” – spotkanie autorskie

03.03.2023

Brawurowa. Wywrotowa. Autoironiczna. I długo wyczekiwana. Taka jest „Finalistka” – najnowsza powieść Anny Janko. W czwartek 16 marca o 19.00 zapraszamy na spotkanie z pisarką, które odbędzie się w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury. Rozmowę poprowadzi Violetta Nowakowska.Na wydarzenie zaprasza Wydawnictwo Literackie, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury UNESCO.

📌 Czas: czwartek 16 marca, godz. 19.00
📌 Miejsce: Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)


Wstęp wolny

📚 Podczas spotkania będzie można kupić książki Anny Janko, o co zadba krainaksiazek.pl

📺Nie możecie 16 marca pojawić się we Wrocławiu? Spotkanie będzie streamingowane m.in. na FB Wydawnictwa Literackiego czy Wrocławskiego Domu Literatury.
————————————————–
O autorce:
Anna Janko – poetka, pisarka, felietonistka. Autorka kilku tomików wierszy, bestsellerowych powieści „Dziewczyna z zapałkami” i „Pasja według św. Hanki” oraz książki „Mała Zagłada”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka oraz Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (2001, 2013), nominowana również do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz do Nagrody Mediów Cogito.

O książce:
Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma za sobą trudną młodość, nieudane związki, rodzinne rewolucje. Teraz los wystawia jej rachunki za podjęte decyzje, ale też daje nowe nadzieje na starą miłość. Tymczasem z offu słychać tykanie zegara, biologicznego.
Żeby się ratować, Hanka rzuca się w wir opowieści. Bo życie nie daje się zrozumieć, jeśli się go nie opowie. Im bliżej końca, tym jest to ważniejsze; kto by chciał rozstawać się ze sobą, niczego o sobie nie wiedząc! Hanka musi zatem wymyślić siebie na nowo i stanąć do finału życia. W drugiej jego połowie próbuje zagadać przemijanie, odwlec napisy końcowe, przechytrzyć śmierć czyhającą za rogiem następnej kartki.