Aktualności

Bookowisko | wrzesień 2021

18.09.2021

Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie wracamy z Bookowiskiem! Najlepszy w tej części Europy kiermasz książek odbędzie się w sobotę 25 września – tradycyjnie w Przejściu Garncarskim. W Bookowisku możecie wziąć udział jako odwiedzający lub wystawcy.

Opcję „zwiedzającą” polecamy tym z was, którzy: chcieliby wzbogacić swoje domowe biblioteczki;  lubią oglądać książki; poszukują wyjątkowych pozycji książkowych; małą słabość do kartkowania książek (ale po koniecznie dezynfekcja rąk 😉 ), szukają pretekstu, by w sobotę udać się w okolice wrocławskiego Rynku; obiecują sobie, że w tym miesiącu już nie wydają ani złotówki na książki, ale tak naprawdę wiedzą, że nic z tego nie wyjdzie; lubią rozmawiać z ludźmi o książkach; chcą kupić książkę, ale za ceny ciut bardziej przystępne; nie były jeszcze na Bookowisku lub były już na Bookowisku.

Z kolei opcja „wystawcy” skierowana jest do tych, którzy z jakiś powodów chcieliby książek z domu się pozbyć, na przykład by zrobić miejsce na nowe lub by nie musieć stawać przed wyborem: miejsce na książki czy na miskę z jedzeniem dla kota. Oczywiście każdy powód jest dobry. 😊

Kiedy: sobota 25 września, 12.00 – 15.00

Miejsce: Przejście Garncarskie (przy Wrocławskim Domu Literatury)

Osoby chcące wystawić książki podczas Bookowiska prosimy o wysłanie maila pod adres: agata.matkowska@literatura.wroclaw.pl. W mailu prosimy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek). Na wiadomości będziemy odpisywać i informować o dalszych procedurach (w tym o pandemicznych ograniczeniach). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska decyduje kolejność zgłoszeń.

Na Bookowisko zaprasza Wrocławski Dom Literatury, Klub Proza i Wrocław Miasto Literatury UNESCO.