Aktualności

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury | edycja listopadowa

21.10.2022

Macie książki, które zalegają na domowych regałach? A może wręcz przeciwnie, czujecie potrzebę powiększenia domowych bibliotek? W obu przypadkach mamy dla was dobrą wiadomość – w listopadzie wraca Bookowisko!

📚 Czas: sobota 5 listopada, godz. 11.00–14.00
📚 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, II pietro)

Listopad, jedenasty miesiąc w roku, przynajmniej wg kalendarza gregoriańskiego. Bo jeśli zajrzymy do kalendarza rzymskiego, odkryjemy, że jest to miesiąc dziewiąty (sorry wrzesień). I wtedy jaśniejsza staje się dla nas też łacińska nazwa November („dziewiąty miesiąc”). W Polsce kojarzy się nam listopad z kryzysem pogodowym, wizytami na cmentarzach i Świętem Niepodległości (w poznańskim też z rogalami). My w tym roku chcemy nadać listopadowi nowy wymiar 😉, dlatego po raz pierwszy w tym właśnie miesiącu zaplanowaliśmy nasz kultowy, legendarny i przez wielu wyczekiwany kiermasz książek – Bookowisko!

A jako że listopad jest też podejrzany pogodowo, tym razem nie spotkamy się w Przejściu Garncarskim, a zapraszamy was pod dach do Klubu Proza (w sumie to też Przejście Garncarskie, tyle że w budynku, na drugim piętrze, pod numerem drugim).

Zapraszamy Was na wydarzenie, które znacząco wpłynie na Wasz nastrój, a na efekty nie trzeba będzie czekać długo. Może też być tak, że niektórzy z was jeszcze idei Bookowiska nie znają, dlatego poniżej kilka informacji podstawowych:

📚Bookowisko to kiermasz książek, w trakcie którego możecie znaleźć rzadkie i niespotykane pozycje do domowych bibliotek
📚 podczas Bookowiska możecie też sami wystawić książki zalegające w waszych mieszkaniach (by np. mieć miejsce na nowe 😉 )
📚 książki możecie sprzedawać/kupować lub wymieniać

Jak zostać wystawcą podczas Bookowiska? Zasady są proste, zgłaszacie chęć uczestnictwa jako wystawcy (mailowo: info@literatura.wroclaw.pl), przybywacie z książkami, a następnie je sprzedajecie je lub wymieniacie. My udostępniamy stoły i przestrzeń w Klubie Proza.

W mailu ze zgłoszeniem prosimy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Na wiadomości będziemy odpisywać i informować o dalszych procedurach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!

🇺🇦 Podczas Bookowiska stanie też specjalne stoisko projektu Books from Home. Znajdziecie na nim ukraińskie książki dla dzieci, które wydrukowano w z inicjatywy WDL. Więcej o projekcie TUTAJ. Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z Ukrainy i osoby prowadzące zajęcia z ukraińskimi dziećmi na Bookowisko, gdzie będziecie mogli nieodpłatnie otrzymać książki. 🇺🇦


Na Bookowisko zaprasza Wrocławski Dom Lite ratury, Klub Proza i Wrocław Miasto Literatury UNESCO.
—————————————————————————–
Po Bookowiksu, o 15.00 w Klubie Proza, odbędzie się wrocławska premiera książki „Kot Marian i odwiedzacze” (Wydawnictwo Dwukropek).