Aktualności

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury (wiosna 2023)

02.03.2023

Możliwe, że wszystko zaczyna się od niechęci. Do autora, książki, tematu, stylu albo poczucia humoru. Pewnego dnia stwierdzamy, że tej książki nie chcemy już mieć w domu. Albo odwrotnie. Przeczytaliśmy ją zbyt wiele razy. Być może zauważyliśmy u siebie niebezpieczne objawy uzależnienia od czyjejś frazy? Bywa i tak, że cudza wyobraźnia działa na nas za mocno. Przestajemy postrzegać rzeczywistość za pomocą własnych wzruszeń, a granice świata przedstawionego w jakiejś powieści niebezpiecznie rozlewają się na naszą codzienność. Zaczynamy mylić imiona członków naszej rodziny z imionami bohaterów albo udajemy się pod nieistniejące adresy. Na rozmowie kwalifikacyjnej, zapytani o życiorys, przytaczamy losy swojej ulubionej postaci fikcyjnej. Albo jeszcze gorzej – czarnego charakteru! Wtedy przychodzi moment, kiedy stwierdzamy, że czas oddać komuś książkę, że nie ma już na nią miejsca w naszym domu. A może i życiu. Czas, żeby przejęła kontrolę nad kimś innym. Czasem nachodzi nas również potrzeba „czegoś nowego”. Tęsknimy za postaciami, których jeszcze nie znamy, zwrotami akcji albo po prostu szczęśliwym zakończeniem. Ze zniecierpliwieniem rozglądamy się po mieszkaniu w poszukiwaniu jeszcze nieprzeczytanej książki. Idealnym momentem na podjęcie tej decyzji jest oczywiście (to nie przypadek) wiosna.

Dla tych wszystkich spośród was, którym powyżej opisane sytuacje nie są obce, jak i dla wielu innych, których pobudki są całkowicie odmienne, wymyślono Bookowisko. Czyli wyprzedaż domowej literatury.

Czas: sobota 25 marca 2023, godz. 12.00–15.00

Miejsce: Klub Proza

📚 Bookowisko to kiermasz książek, w trakcie którego możecie znaleźć rzadkie i niespotykane pozycje do domowych bibliotek

📚 podczas Bookowiska możecie też sami wystawić książki zalegające w waszych mieszkaniach (by np. mieć miejsce na nowe 😉)

📚 książki możecie sprzedawać/kupować lub wymieniać

Jak zostać wystawcą podczas Bookowiska? Zasady są proste, zgłaszacie chęć uczestnictwa jako wystawcy (mailowo: info@literatura.wroclaw.pl), przybywacie z książkami, a następnie je sprzedajecie lub wymieniacie. My udostępniamy stoły i przestrzeń w Prozie.

Osoby chcące wystawić książki podczas Bookowiska zapraszamy do wysyłania maila pod adres: info@literatura.wroclaw.pl. W mailu prosimy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Na wiadomości będziemy odpisywać i informować o dalszych procedurach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!

Na Bookowisko zaprasza Wrocławski Dom Literatury, Klub Proza i Wrocław Miasto Literatury UNESCO.