Aktualności

Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Filip Zawada

10.08.2022

Wspólnie z Radiem Nowy Świat zapraszamy na piąte już spotkanie w ramach cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”. Tym razem w naszych skromnych progach (oraz na antenie RNŚ) pojawi się Filip Zawada, prozaik, poeta, scenarzysta i muzyk (by wymienić tylko kilka jego profesji), którego najnowsza powieść – „Weź z nią zatańcz” (Wydawnictwo Znak) – właśnie w sierpniu 2022 trafia do księgarń.

📌 Czas: środa 24 sierpnia, godz. 19.00
📌 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

Wstęp wolny

Podczas spotkania będzie można kupić książki Filipa, w tym tę najnowszą. Istnieje też spora szansa, że autor książki podpisze 😉 Rozmowy można będzie słuchać na żywo w Prozie, a już kilka dni później, bo w niedzielę 28 sierpnia, wyemitowana zostanie na antenie Radia Nowy Świat. Chcecie podejrzeć jak robi się radio? Zapraszamy!Zachęcamy też do obejrzenia poprzedniej rozmowy w ramach cyklu, której bohaterem był Tomasz S. Markiewka: https://youtu.be/N5-39FrnJpE


————————————————————————

📚 O książce: „Weź z nią zatańcz”
„Weź z nią zatańcz” to historia oswajania. Filip Zawada opowiada o zaufaniu, którego potrzebujemy, aby ofiarować sobie i innym przestrzeń do życia na przekór planom. I o tym, jak trudno pogodzić się ze stratą, gdy zostajemy uwięzieni w wiecznym półrozstaniu z kimś, kogo nie było nam nawet dane dobrze poznać.

📚 O autorze:
Filip Zawada – pisarz, który błyskotliwie rozprawia się z codziennością. Człowiek, któremu nieobca jest żadna forma artystycznej ekspresji. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2020, wyróżniony za powieść „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”. Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za „Psy pociągowe” i „Pod słońce było”. Powieść „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” uznana została za jedną z najlepszych prozatorskich książek roku 2021.

📚 O prowadzącym:

Michał Nogaś – dziennikarz, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Twórca i gospodarz audycji Czytał. Michał Nogaś w Radio Nowy Świat. Współpracuje również z Gazetą Wyborczą. Autor książki „Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata”.Partnerem cyklu spotkań „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” jest Radio Nowy Świat.