Wspólnie z Radiem Nowy Świat zapraszamy na trzecie już spotkanie w ramach cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”. Tym razem gościnią red. Nogasia będzie wrocławska artystka i pisarka Karolina Jaklewicz. Rozmowie towarzyszy premiera jej drugiej książki prozatorskiej „Czarne łabędzie, biały puch” (Wydawnictwo Warstwy).
Czas: niedziela 12 maja, godz. 19.00
Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury
Wstęp wolny
Przypominamy, że poczynając od kwietnia tego rok raz w miesiącu (przynajmniej do końca tego roku) w naszym Klubie Proza nagrywany będzie jeden odcinek audycji „Czytał Michał Nogaś”, której słuchać możecie co niedzielę na antenie Radia Nowy Świat. Spotkania w Prozie są otwarte dla publiczności, czyli możecie podpatrzeć, jak robi się radio na żywo
Zachęcamy też do obejrzenia poprzedniej rozmowy w ramach cyklu, której bohaterem był Andrzej Muszyński: https://youtu.be/W0Fb5t08tYo
————————————————————————
O książce:
Jak bardzo poturbowanym dorosłym staje się dziecko wychowywane bez matki? Gdzie taki człowiek może poszukiwać matczynego substytutu i do czego te poszukiwania potrafią doprowadzić? Jak stworzyć związek, gdy relacje partnerskie są do bólu asymetryczne? I czy można mówić o zdradzie, gdy de facto związek dwojga ludzi jest fikcją?
Karolina Jaklewicz w swojej drugiej książce prozatorskiej proponuje niezwykle plastycznie opowiedzianą i ciekawie skonstruowaną opowieść o rodzinie i miłości, ale też o lęku przed obcymi czy pogoni za szczęściem. Mozaikowa konstrukcja fabuły, nieoczywiści bohaterowie i precyzja w posługiwaniu się słowem pisanym składają się na książkę hipnotyzującą i wciągającą. Złość na bohaterów czy pojawiający się w trakcie lektury dyskomfort, wywołany ich wyborami etycznymi, paradoksalnie jeszcze bardziej zatrzymują nas przy tej opowieści.
O autorce:
Karolina Jaklewicz – urodzona w Trzebiatowie, artystka, kuratorka, wykładowczyni na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Autorka tekstów o sztuce i powieści „Jaśmina Berezy” (2020). Wystawy „Konsekwencje” (2018) i „Boli mnie krzyż” (2019) ostrzegały przed faszyzacją życia społecznego, a „Raj nieutracony” (2021) i „Stan wyjątkowy” (2022) poruszały problem kryzysu uchodźczego. Kuratorski projekt „Polska gościnność”, zrealizowany w Muzeum Współczesnym Wrocław (2019), konfrontował mit polskiej otwartości z obecnym nastawieniem wobec Innych.
O prowadzącym:
Michał Nogaś – dziennikarz, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Twórca i gospodarz audycji Czytał. Michał Nogaś w Radio Nowy Świat. Współpracuje również z Gazetą Wyborczą. Autor książki „Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata”.Partnerem cyklu spotkań „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” jest Radio Nowy Świat.