Aktualności

„Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”: Mariusz Czubaj

07.02.2023

19 lutego o 19.00 po raz kolejny zapraszamy do Prozy – klubu Wrocławskiego Domu Literatury na spotkanie z cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”, który Wrocławski Dom Literatury realizuje wspólnie z Radiem Nowy Świat. W tych spotkaniach możecie uczestniczyć na żywo, a przy okazji podglądać, jak robi się audycję radiową.

Tym razem naszym gościem i rozmówcą Michała Nogasia będzie Mariusz Czubaj! Fani kryminału nie mogą tego przegapić, zwłaszcza że autor będzie opowiadał o swojej najnowszej, wydanej na początku tego roku, książce pt. Półmistrz (Wydawnictwo Znak).

Z zapowiedzi Półmistrza dowiadujemy się, że „w tej rozgrywce każdy zły ruch będzie śmiertelny”. A wszystko zacznie się w Gdyni, w przededniu drugiej wojny światowej, gdy polska reprezentacja wyruszy na olimpiadę szachową do Buenos Aires na pokładzie transatlantyku „Przyszłość”. Wkrótce na statku dojdzie do wyjątkowo brutalnej zbrodni, a w oczodole ofiary morderca umieści szachowy pion. Śledztwo w tej nietypowej sprawie prowadzić będzie tajemniczy pasażer, Edward Abramowski. I będzie mieć powody, aby przypuszczać, że za morderstwem kryje się coś więcej.

Natomiast Wy, jeśli wpadniecie na spotkanie dowiecie się jeszcze więcej i o samej książce i–  z pewnością – nie tylko!  

Wstęp wolny.

Rozmowie będzie można się przysłuchiwać w Prozie. Dlatego jeśli chcecie wziąć udział w spotkaniu autorskim, zadać autorowi pytanie, otrzymać autograf a dodatkowo podejrzeć, jak robi się radio, to zapraszamy! Z Wrocławia na żywo nadawać będziemy także na antenie Radia Nowy Świat. Natomiast już kolejnego dnia nagranie wideo ze całej rozmowy pojawi się na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury UNESCO i Radia Nowy Świat (tutaj we wtorek).

Podczas spotkania będzie można kupić książki Mariusza Czubaja, o co zadba krainaksiazek.pl

O autorze:

Mariusz Czubaj – dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017 roku). Profesor antropologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Autor popularnych powieści kryminalnych przetłumaczonych m.in. na angielski, niemiecki, turecki, ukraiński i włoski. Saksofonista jazzowy i szachista.

O prowadzącym:

Michał Nogaś – dziennikarz Gazety Wyborczej, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Twórca i gospodarz audycji Czytał. Michał Nogaś w Radio Nowy Świat. Autor książki „Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata”.

Partnerem cyklu spotkań „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” jest Radio Nowy Świat.

Zachęcamy też do obejrzenia poprzednich rozmów z tego cyklu: https://youtu.be/kzG-Edtk6TU