Aktualności

Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Sylwia Chutnik

08.09.2022

„Tyłem do kierunku jazdy” (Znak Literanova) to tytuł najnowszej i długo wyczekiwanej książki Sylwii Chutnik, pisarki, działaczki społecznej, która czytelnikom dała się poznać m.in. jako autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet” czy „Cwaniar”. Na spotkanie z pisarką zapraszamy wspólnie z Radiem Nowy Świat. Rozmowę tradycyjnie poprowadzi red. Michał Nogaś.

📌 Czas: wtorek 20 września, godz. 19.00
📌 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

Wstęp wolny
Rozmowy można będzie słuchać na żywo w Prozie, a już kilka dni później, bo w niedzielę 25 września, wyemitowana zostanie na antenie Radia Nowy Świat. Chcecie podejrzeć jak robi się radio? Zapraszamy!
Podczas spotkania będzie można kupić książki Sylwii Chutnik – zadba o to krainaksiazek.pl
Zachęcamy też do obejrzenia poprzedniej rozmowy w ramach cyklu, której bohaterem był Filip Zawada: https://youtu.be/kzG-Edtk6TU
————————————————————————
📚 O książce: „Tyłem do kierunku jazdy”
Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegała ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.
Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie wspierana przez queerową grupę znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.
Przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy.

📚 O autorze:
Sylwia Chutnik (ur. 1979) – pisarka, felietonistka, działaczka społeczna. Doktorka nauk humanistycznych. Laureatka Paszportu „Polityki” w 2008 roku z dziedziny literatury, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

📚 O prowadzącym:
Michał Nogaś – dziennikarz, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Twórca i gospodarz audycji Czytał. Michał Nogaś w Radio Nowy Świat. Współpracuje również z Gazetą Wyborczą. Autor książki „Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata”.Partnerem cyklu spotkań „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” jest Radio Nowy Świat.