Aktualności

„Dania. Tu mieszka spokój” – spotkanie z Sylwią Izabelą Schab

14.04.2023

Co wspólnego ma Władca Pierścieni z duńskim „bogactwem naturalnym”, czyli zaufaniem? Dlaczego Kopenhaga nazywana jest miastem przyszłości? Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Izabelą Schab, filolożką duńską, tłumaczką i literaturoznawczynią, ale przede wszystkim autorką książki „Dania. Tu mieszka spokój”, która ukazała się w marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Czas: piątek 28 kwietnia, godz. 18.00
Miejsce: Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Dania. Tu mieszka spokój”, o co zadba krainaksiazek.pl.

Wydarzenie będzie transmitowane między innymi na facebookowych stronach Wydawnictwa Poznańskiego, Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.

Wstęp wolny 

O autorce:

Sylwia Izabela Schab – filolożka duńska, tłumaczka i literaturoznawczyni związana z Katedrą Skandynawistyki UAM. Pracowała w Duńskim Instytucie Kultury w Poznaniu i w szkole językowej w duńskim Roskilde. Współpomysłodawczyni i współorganizatorka poznańskiego festiwalu Pora na Skandynawię. Współtworzyła retrospektywy filmowe, m.in. kina islandzkiego, filmów z udziałem Asty Nielsen czy w reżyserii Sørena Kragh-Jacobsena podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Miłośniczka psów, pracy w ogrodzie i pływania kajakiem. Gdy nie czyta, zapuszcza się w dzikie miejsca albo podróżuje po Skandynawii.