Aktualności

Dyskusja „Nowa praktyka kultury”

19.04.2022

Permanentny kryzys polityczny, globalny oraz kryzysy lokalne (migracyjny, uchodźczy i klimatyczny) to rzeczy, z którymi instytucje kultury mierzą się już od dłuższego czasu. Coraz częściej angażują się politycznie lub stają się centrami pomocy, które udostępniają swoją infrastrukturę aktywistom, wolontariuszom lub potrzebującym. Pomimo tego nadal pozostają instytucjami, jakich główną misją jest promocja, tworzenie i rozwój kultury.
W jaki sposób udaje im się balansować między całkowitym zaangażowaniem się w bieżące tematy a utrzymaniem i realizacją założeń statutowych związanych z działalnością kulturalną? Czy jest to sytuacja przejściowa, czy właśnie jesteśmy świadkami przedefiniowania roli i działania instytucji kulturalnych? Wzmagające się sytuacje kryzysowe oraz zanik dotychczasowych funkcji kultury staje się okazją do rozmowy na temat teraźniejszych i nadchodzących zmian, z jakimi mierzą się instytucje kultury, oraz transformacji samego pojęcia i instytucjonalnej praktyki kultury.
Już 20 kwietnia zapraszamy do Wrocławskiego Domu Literatury, gdzie w ramach wydarzenia rozpoczynającego Forum Przyszłości Kultury 2022 odbędzie się dyskusja „Nowa praktyka kultury”. W rozmowie udział wezmą:

Artur Jóźwik – Dyrektor Biura Kultury w Urzędzie M.St. Warszawy,
Dominika Kawalerowicz – Dyrektorka Wrocławskiego Instytutu Kultury,
Paweł Łysak – Dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie,
Irek Grin – Dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury,
Anna Hryniewiecka – Dyrektorka Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Iwona Kurz.

Kiedy: 20 kwietnia, 18:00
Gdzie: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

Dostępna będzie również transmisja na platformie VOD Teatru Powszechnego https://www.vod.powszechny.com/strona-glowna