Przegląd literacki 2

Styczeń 2021

Pierwsze tygodnie każdego roku to u nas stan pewnego zawieszenia: z jednej strony wciąż tkwimy w roku poprzednim (bo podsumowania, sprawozdania i tym podobne), z drugiej ruszamy z nowymi projektami. Początek 2021 jest właśnie taki, tylko jeszcze bardziej. 😉 Za nami rok pandemiczny, w trakcie którego byliśmy zmuszeni sporo rzeczy przedefiniować, zmienić podejście do literatury i tego, w jaki sposób o niej mówimy. Wiele wskazuje, że w najbliższych miesiącach to się nie zmieni, choć przecież pojawiła się szczepionka (czy nawet szczepionki), więc może gdzieś na horyzoncie niebawem wyłoni się jakiś powrót do normalności?

Czytaj dalej

Wrocławski Dom Literatury

Wrocławski Dom Literatury powstał w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. WDL organizuje wydarzenia literackie, poczynając od spotkań autorskich, przez działania edukacyjne i targi książki po festiwale i nagrody. Pełni rolę partnera po stronie miasta Wrocławia dla działań Fundacji Olgi Tokarczuk. W 2019 za sprawą aplikacji przygotowanej przez zespół WDL Wrocław dołączył do Sieci Miast Literatury UNESCO.

Czytaj dalej

Klub Proza

Spotkania literackie, wydarzenia kulturalne, pyszna kawa, orzeźwiające napoje i bardzo dużo książek. Klub Proza prowadzony jest przez Wrocławski Dom Literatury. Przez cały rok odbywają się w nim festiwale literackie, koncerty czy premiery książek. W sezonie wiosenno-letnim Proza powiększa swoją powierzchnię i zaprasza do kameralnego ogródka w Przejściu Garncarskim.

Czytaj dalej
Multimedia

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Radio proza

Najnowszy odcinek

Więcej odcinków na:

Radio Proza

Rozmowa z Olgą Tokarczuk

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wyjątkowego materiału. Po długim okresie medialnego milczenia Olga Tokarczuk zgodziła się wziąć udział w rozmowie wideo, którą poprowadził Irek Grin.

Więcej materiałów wideo na YouTube
Youtube