niedziela, 5 grudnia 2021
,14:55
Hala Stulecia we Wrocławiu,
Wroclaw
Salon zdobywców w ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek to spotkania z laureatkami i laureatami nagród literackich przyznanych w 2021 roku. W ostatni dzień targów zapraszamy do Hali Stulecia na spotkanie z poetką i poetami, których tomy zostały w 2021 roku uhonorowane nagrodami literackimi. Z Radosławem Jurczakiem (Nagroda Literacka m.st. Warszawy za tom „Zakłady holenderskie”), Natalią Malek (Nagroda Literacka Gdynia w kategorii Poezja za tom „Karapaks”) i Aleksandrem Trojanowskim (Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius w kategorii Debiut za tom „Parkingi podziemne jako miasta spotkań”) poprowadzi Waldek Mazur.
Czas: niedziela 5 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: Sala Cesarska | Hala Stulecia | ul. Wystawowa 1
Wydarzenie w ramach 29. Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które potrwają od 2 do 5 grudnia 2021. Lista wystawców i program wydarzeń na www.literatura.wroclaw.pl.
Zapraszamy również na transmisję online na facebookowych stronach Wrocławskich Targów Dobrych Książek, Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury.
O gościach:
Radosław Jurczak – poeta, studiuje filozofię i informatykę (MISH UW). Autor tomów „Pamięć zewnętrzna” (2016) i „Grała w nas gra” (2017). W 2015 roku został laureatem Nagrody Głównej XXI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Za tom „Pamięć zewnętrzna został wyróżniony w konkursie o Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny 2016 na najlepszy poetycki debiut roku oraz otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2017 w kategorii debiut. W 2021 za tom „Zakłady holenderskie” (Biuro Literackie, 2020) otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2021 oraz nominacje do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” i do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja.
Natalia Malek – poetka, kuratorka wydarzeń literackich i tłumaczka. Absolwentka filologii angielskiej (specjalność: literatura amerykańska) na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej”, „Lampie”, „Odrze”, „Opcjach”, „Piśmie”, „Res Publice Nowej” (m.in. tłumaczenie wierszy Sandry Cisneros), „Ricie Baum”, „Śląskich Studiach Polonistycznych”, magazynie „Wizje” i „Toposie”. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (2008, 2009). Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2015 za tom „Szaber”. Nominowana do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2018 oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 za tom „Kord”. Tłumaczka wierszy Louise Glück.
Aleksander Trojanowski – poeta i literaturoznawca. Doktor nauk humanistycznych, pracownik w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureat Nagrody Publiczności w XXIII OKP im. Jacka Bierezina i Nagrody im. Mariana Redwana na Festiwalu „Fama” 2016. Autor książki poetyckiej „Parkingi podziemne jako miasta spotkań” (Biuro Literackie), za którą w 2021 roku otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w kategorii debiut roku. Mieszka we Wrocławiu.