czwartek, 4 kwietnia 2024
,19:00
Witajcie w projekcie WATERGATE
Projekt „Watergate” powstał na przecięciu kilku kultur i języków. Tworzą go artyści pochodzący z różnych miejsc na świecie (Syberia, Chile, Polska). Interesuje ich przepływ języków i znaczeń przez wiersze, muzykę, animację. Twórcy obserwują cyrkulacje wodne, procesy przesiąkania i udrażniania. Przy pomocy różnych narzędzi kopiują wodę, przywołując także wszystko to, co w niej żyje i umiera: rośliny, ryby i inne zwierzęta. Wspólnie z publicznością stworzą w Prozie zielone środowisko pełne instrumentów, dźwięków, słów i obrazów. Zapraszamy do wspólnego zejścia na dno stawu, do wsłuchania się w szum strumieni i rytm cieknącego kranu.
Większość wykorzystywanych na scenie instrumentów powstała specjalnie na potrzeby tego projektu. Pozostałe pochodzą z Chile, Afryki czy Meksyku.
📌Czas: czwartek 4 kwietnia, godz. 19.00
📌Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro)
Wstęp wolny
Jeśli w Prozie nie będziecie mogli się pojawić, zapraszamy do oglądania spotkania online na kanałach facebookowych Wrocławskiego Domu Literatury, Prozy i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.
Artyści:
Jana Karpienko – pochodzi z Syberii. Tłumaczka, animatorka kultury, autorka. Tłumaczenia, autorskie teksty i wywiady publikowała w „Twórczości”, „Odrze”, „Nowej Polszy” i na portalu Rozstaje.Art. We Wrocławiu wystawiono jej grafiki. Zdobyła drugie miejsce na Turnieju jednego wiersza im. Rafała Wojaczka. Była tłumaczką szamana syberyjskiego, współpracowała z dokumentalnym Teatrem Na Faktach. Jest asystentką Olgi Tokarczuk i koordynatorką w Fundacji Olgi Tokarczuk.
Claudio Cortés – pochodzi z Chile. Muzyk i twórca instrumentów, dyrektor festiwalu Latino Fest, współautor audycji radiowej o kulturze latynoskiej. Członek zespołu Faustina Caravera wykonującego muzykę cumbia, współtwórca projektu Voyage. Kucharz skoncentrowany na tradycyjnej kuchni chilijskiej.
Agnieszka Wolny-Hamkało – poetka, autorka powieści, szkiców i sztuk teatralnych. Kuratorka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, współzałożycielka społeczno-poetyckiego pisma „Zakład”, redaktorka „Notatnika Literackiego”. Doktorantka IBL PAN. Członkini zespołu badawczego Archiwum Kobiet IBL PAN. Prowadzi interdyscyplinarne seminaria humanistyczne we Wrocławiu. Naukowo zajmuje się kampem w nowej poezji polskiej. Członkini Rady Programowej Biennale Sztuki Mediów WRO.
Rafał Komorowski – zawsze na pograniczu techniki i sztuki. Fotograf, wideograf, obecnie najczęściej organizuje i realizuje streamingi. W poprzednim życiu pracował przy produkcji encyklopedii, książek i w reklamie, przez chwilę uczył studentów ASP.