Aktualności

Filip Springer „Mein Gott, jak pięknie” – wrocławska premiera

07.04.2023

Filip Springer, reporter i fotograf, autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, zaprasza czytelników w kolejną literacką podróż. W Mein Gott, jak pięknie, na poły fabularyzowanej, na poły dokumentalnej opowieści, kreśli przed nami pejzaż wschodnich prowincji Prus, po II wojnie światowej określanych jako Ziemie Odzyskane. Autor podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat. Część tej historii rozgrywa się nad Odrą – pierwszą uregulowaną wielką rzeką w Europie; część w prakwickich lasach, w których zmagający się z własnymi demonami cesarz Wilhelm II wytępił populację jeleni.
O książce i pracy nad nią z autorem rozmawiać będzie Waldek Mazur.

Organizatorami spotkania są Wydawnictwo Karakter i Wrocławski Dom Literatury.

Czas: wtorek 18 kwietnia, godz. 19.00
Miejsce: Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Wstęp wolny

Spotkanie będzie transmitowane na facebookowych stronach Wydawnictwa Karakter, Wrocławskiego Domu Literatury czy Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.

Podczas spotkania będzie można kupić książki Filipa Springera, o co zadba krainasiazek.pl

O autorze:
Filip Springer – Reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Wszystkie książki Filipa Springera znajdziecie tutaj.