Aktualności

Izabela Janiszewska „Ludzie z mgły” | spotkanie autorskie

01.03.2023

Czy odważycie się wkroczyć we mgłę? Już 15 marca o 19.00 zapraszamy do Prozy, klubu Wrocławskiego Domu Literatury na spotkanie autorskie z Izabelą Janiszewską. Porozmawiamy o jej najnowszej książce – mrocznym thrillerze kryminalnym „Ludzie z mgły” (Czwarta Strona). Rozmowę poprowadzi Waldek Mazur.Wrocławska premiera książki będzie okazją do spotkania z autorką, ale też do zakupu książki „Ludzie z mgły”.

📺 Nie możecie pojawić się osobiście w Prozie? Rozmowa będzie transmitowana między innymi na FB Czwartej Strony czy Wrocławskiego Domu Literatury. Wstęp wolny

Kilka słów o książce 🔽
NIE KAŻDY, KTO ZBŁĄDZIŁ WE MGLE,
ODNAJDZIE DROGĘ DO DOMU.Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z dziewczyną? I czy wróci, skoro inni przed nią zaginęli bez wieści?
Niepokój narasta, gdy dwa miesiące później z mlecznych oparów wyłania się mężczyzna. Nie wie, kim jest, skąd się tam wziął ani dlaczego ma przy sobie naszyjnik Alicji.
Śledczy muszą przedrzeć się przez gąszcz kłamstw, lokalnych legend oraz mrok własnych grzechów.
Czy odważą się wkroczyć we mgłę, gdzie zaczyna się tajemnica dusząca mieszkańców podlaskich Sinic? I czy prawda, której szukają, nie okaże się zbyt wstrząsająca?
Izabela Janiszewska wciąga czytelnika w głąb przyprawiającej o dreszcze intrygi.