Aktualności

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

13.01.2021

W ramach współpracy Fundacji Olgi Tokarczuk z Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO trwa właśnie nabór w konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do napisania jest, uwaga, mowa noblowska!

Tym razem przygotowaliśmy prawdziwe wyzwanie. Prosimy uczniów, aby wyobrazili sobie, iż to oni dostali właśnie Nagrodę Nobla: oczy całego świata skierowane są właśnie na nich. Stoją przy mównicy, gotowi do wygłoszenia najważniejszego przemówienia swego życia. Co powiedzieliby wtedy światu? Nie stawiamy żadnych ograniczeń w zakresie tematu mowy, zależy nam, by zawierała przekaz, który autor lub autorka uważają za szczególnie ważny.

Konkurs na mowę noblowską ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.  

Krótkie formy literackie o objętości do 6 tysięcy znaków (ze spacjami) można przesyłać na adres: konkurs@literatura.wroclaw.pl, wpisując w tytule: Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs dla szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac. Zgłoszenie musi zawierać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz dane kontaktowe nauczyciela.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 lutego 2021 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 31 marca 2021 roku na stronie internetowej www.literatura.wroclaw.pl Nagrodami w konkursie są książki z autografem Noblistki i zaproszenie do udziału w warsztatach z wystąpień publicznych, które odbędą się w pierwszej połowie 2021 roku.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Marta Mizuro, Waldemar Okoń, Luiza Rzymowska, i Dawid Szkoła.

Regulamin konkursu oraz materiały dydaktyczne mogące pomóc w przygotowaniu mowy noblowskiej znaleźć można TUTAJ.