Aktualności

Muzyka z ekranu dla Ukrainy. Koncert w klubie Proza

19.04.2022

21 kwietnia zapraszamy do Klubu Proza na wyjątkowy wieczór z muzyką filmową na żywo. Całkowity dochód z biletów-cegiełek zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać utworów pochodzących z uwielbianych przez widzów filmów i seriali. Nie zabraknie przebojów światowego mainstreamu ani arcydzieł klasyki polskiej kinematografii – od „Desperado” po „Psychozę”, od „Nocy i dni” po „Misia”. Wystąpi wrocławski Kwartet Smyczkowy PAKAMERA, czyli artystki związane z Wrocławską Orkiestrą Kameralną NFM Leopoldinum, a także ich goście: wokalistka Aleksandra Bugaj oraz skrzypaczka Agata Kasperska.

Warto podkreślić, że koncert jest charytatywny. Nie będziemy prowadzić sprzedaży biletów, a jedynie zbierać cegiełki – w kwocie minimum 20 złotych, które zostaną przekazane Fundacji Ukraina, wspierającej ofiary wojny zarówno w Ukrainie, jak i poza jej granicami. To już kolejne wydarzenie w naszym cyklu #SolidarnizUkrainą, dzięki któremu możemy pomagać Fundacji.

Czas: czwartek 21 marca, 19.00

Miejsce: Klub Proza

Wstęp: datek na rzecz Fundacji Ukraina w kwocie minimum 20 zł (uwaga! tylko gotówka!)

O Kwartecie Smyczkowym PAKAMERA:
Kwartet tworzą artystki związane z Wrocławską Orkiestrą Kameralną NFM Leopoldinum.
Zespół charakteryzuje otwartość na różne gatunki muzyczne – wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, nie stroni też od muzyki rozrywkowej. Artystki tworzące kwartet mają w swoim dorobku dużą liczbę nagrań dla potrzeb kina, teatru i telewizji oraz kooperacje z wykonawcami muzyki popularnej. Łączące je zamiłowanie do sztuki filmowej zaowocowało powstaniem projektu „Muzyka z ekranu”. Kwartet prezentował muzykę filmową między innymi podczas festiwalu
Sensacyjne Lato Filmów w Kołobrzegu oraz American Film Festival we Wrocławiu.Skład zespołu:
Aleksandra Pawłowska – skrzypce
Dorota Pindur – skrzypce
Marzena Malinowska – altówka
Monika Łapka – wiolonczela