Aktualności

Notatnik Teatralny REAKTYWACJA | Spotkanie promocyjne

30.11.2022

„Notatnik Teatralny”, jedno z najważniejszych polskich pism poświęconych teatrowi, wraca na rynek wydawniczy! Tematem najnowszego numeru jest teatr w Ukrainie oraz sytuacja teatrów i artystów podczas wojny. Premiera odbędzie się 7 grudnia o 19.00 w Klubie Proza we Wrocławiu. Nowym wydawcą czasopisma jest Wrocławski Dom Literatury.

Redakcja zapowiada, że naturalną linią rozwoju pisma będzie towarzyszenie bieżącemu życiu teatralnemu (kolejne pokolenia młodych reżyserów), śledzenie zmian estetycznych i nazywanie idei, które dzisiaj organizują proces twórczy. Burzliwe życie teatralne, mocno związane z życiem społecznym, powinno podlegać opisowi, który pomoże nazywać kolejne momenty w jego najnowszej historii.

⚡️ „Notatnik Teatralny” | REAKTYWACJA!
🕖 Spotkanie promocyjne:
▪️ 7 grudnia 2022 (środa), godz. 19.00
▪️ Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)
▪️ spotkanie będzie transmitowane na facebookowych profilach Notatnika Teatralnego i Wrocławskiego Domu Literatury
▪️ wstęp bezpłatny


________
Pismo opisujące współczesny teatr od roku 1991 wraca na rynek. Mamy na koncie 87 numerów poświęconych problemom i ideom współczesnego teatru, wielkim nazwiskom i młodym twórcom. Publikowali u nas Grotowski, Kott i Różewicz. Pisaliśmy o Lupie, Klacie i Strzępce. Chcemy więcej. W przygotowaniu zeszyt o młodym polskim teatrze. A powrót zaczynamy zwróceniem się tam, gdzie na teatry spadają bomby. Nasz pierwszy numer zbudowany jest wokół hasła: UKRAINA. Są w nim relacje artystów i plany, które mogą zbudować przyszłość ukraińskiego teatru po wojnie. Jak zmienił się teatr w ostatnich latach? Jaka powinna być rola kultury w latach kolejnych? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego rozmawiać będą Marzena Sadocha, Agata Siwiak i Krzysztof Mieszkowski.
________
⚡️ „Notatnik Teatralny” od 7 grudnia 2022 do nabycia we Wrocławskim Domu Literatury w księgarni internetowej Wydawnictwa Warstwy: www.wydawnictwowarstwy.pl