Aktualności

PERMUTACJE #3 Dziuba x Regiewicz x Pankiewicz

06.03.2023

Permutacje to cykl spotkań z najnowszą poezją, która pragnie być nie tylko czytana, ale także słuchana. Fanów i fanki czytania wierszy zachęcamy do wyjścia z domów i sprawdzenia, jak debiutujący poeci i poetki z Wrocławia wykonują swoje wiersze przy dźwiękach muzyki elektronicznej.

W piątek 17 marca marca odbędzie się trzecia odsłona wydarzenia, a zarazem pierwsza z czterech zaplanowanych na 2023 rok. Do uczestnictwa w marcowych Permutacjach zaprosiliśmy trzy poetki, które pracują nad swoimi pierwszymi książkami poetyckimi: Natalię Dziubę, Martynę Pankiewicz i Alicję Regiewicz. Każda z zaproszonych autorek przygotuje zestaw wierszy, o którym porozmawiamy po prezentacji.

📌 Rozmowę poprowadzą kuratorzy cyklu: Jakub Sęczyk i Kamil Kawalec
📌 Muzyka: Kamil Kawalec
📌 Organizacja: Wrocławski Dom Literatury
📌 Czas: piątek 17 marca, godz. 19.00
📌 Miejsce: Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)

Wstęp wolny

Nie będziecie mogli pojawić się osobiście? Wydarzenie będzie streamingowane m.in. na FB Wrocławskiego Domu Literatury czy Nagrody Silesius.

Kilka słów o autorkach:

📚 Natalia Dziuba – redaktorka działu „Krytyka literacka” w piśmie „Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura” w latach 2017–2018 oraz redaktorka działu Eseje w „Tlenie literackim” w latach 2019-2020. Brała udział w debatach Biura Literackiego oraz była moderatorem debaty w ramach literackiego festiwalu Wielorzecze w Elblągu. Współredagowała antologię Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura „Globalne wioski”. Jej wiersze były prezentowane w „Poczcie Poetyckiej” Radia Koszalin. Publikowała w „2Miesięczniku”, „Afroncie”, „Rzyradorze”, „ReWirach”, „Wytrychu”, „Obszarach Przepisanych”, „MULTImedii”, „Wizjach”, „Helikopterze”, „Odrze”, „Cegle”, „Wydawnictwie J”, „Salonie Literackim”, „Śląskiej Strefie Gender”, „Papierze w dole” oraz „Rubikonie”. Tłumaczona na język białoruski. Mieszka we Wrocławiu.

📚 Martyna Pankiewicz – finalistka Połowu, Konkursu FDF i Jacka Bierezina (2021). Publikowała m.in. w „Odrze”, „Afroncie”, „Twórczości”, „Fabulariach”. Autorka tomu: „Czym się żywi ziemia i martwi”, który ukaże się w tym roku nakładem Wydawnictwa papierwdole. Mieszka we Wrocławiu.

📚 Alicja Regiewicz – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie studiuje psychologię. Pracuje w Fundacji Katarynka jako redaktorka portalu filmowego ADAPTER dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Jest wykładowczynią na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, gdzie uczy kreatywnego pisania. Prowadziła warsztaty pisarskie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Monarze. Publikowała m.in. w „Twórczości”, „Dwutygodniku”, „Odrze”, „Akcencie” „Tekstualiach”, „Afroncie”, „Helikopterze”, „Zakładzie”, „Wakacie”, „Fabulariach”, „Czasie Literatury”, „Drobiazgach”, „Stronie Czynnej”, „Frazie”, „Wydawnictwie J”, „Plaży Ciemni” i w antologii młodej poezji wrocławskiej „Reguły gry”. Była dwukrotnie nominowana do nagrody głównej w Konkursie Poetyckim Fundacji Duży Format. Zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Jednego Wiersza w I edycji Dosłownych Potyczek Literackich i została wyróżniona w Turnieju Młodego Wiersza podczas Festiwalu Młodej Literatury w Domu Literatury w Łodzi.