Aktualności

Permutacje #5 Figas x Kapusta x Nowacka

25.08.2023

Permutacje to cykl spotkań z najnowszą poezją, która pragnie być nie tylko czytana, ale także słuchana. W piątek 8 września zachęcamy was do wyjścia z domów i sprawdzenia, jak poeci i poetki z Wrocławia czytają swoje wiersze przy dźwiękach muzyki elektronicznej.


Do uczestnictwa we wrześniowej odsłonie Permutacji Jakub Sęczyk i Kamil Kawalec zaprosili Kamila Figasa, Karolinę Kapustę i Sonię Nowacką. Autorki i autor przygotują zestawy wierszy, o których porozmawiają po czytaniach.

📌 Rozmowę poprowadzą kuratorzy cyklu: Jakub Sęczyk i Kamil Kawalec
📌 Muzyka: Kamil Kawalec
📌 Organizacja: Wrocławski Dom Literatury
📌 Czas: piątek 8 września, godz. 19.00
📌 Miejsce: Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)


Wstęp wolny

Nie będziecie mogli pojawić się osobiście? Wydarzenie będzie streamingowane na FB Wrocławskiego Domu Literatury i Klubu Proza.Kilka słów o autorze i autorkach:

📚 Kamil Figas – poeta, student i pracownik. Publikował między innymi w „Fabulariach”, „Helikopterze”, „Zakładzie”, „Lirydramie”, „Afroncie”, „8. arkuszu Odry” i na stronach Wydawnictwa J. Urodził się w Oławie, mieszka we Wrocławiu. Coś kiedyś wydał, ale o tym w innym miejscu.
📚 Karolina Kapusta – urodzona w Gliwicach, obecnie mieszka we Wrocławiu. Zawodowo związana z branżą PR. W lutym 2023 ukazała się jej debiutancka książka poetycka „Fuzja Bordo” (Biuro Literackie).
📚 Sonia Nowacka – poetka, scenarzystka, copywriterka. Przygotowuje rozprawę doktorską o retoryce polemik krytycznoliterackich. Współorganizatorka wydarzeń z cyklu Czwartki Ujemne. Teksty krytyczne i literackie publikowała m.in. w „Odrze”, „ArtPapierze” i „Kontencie”.