Aktualności

Premiera „Notatnika Teatralnego”: Nowy polski teatr

21.03.2023

W Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca o 19.00 w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury odbędzie się premiera najnowszego numeru pisma i spotkanie z Katarzyną Kalwat, Darią Kopiec, Oskarem Sadowskim i Radosławem Stępniem.

Nowy podwójny zeszyt „Notatnika Teatralnego” (nr 90–91/2023) poświęcony jest grupie dziesięciu reżyserek i reżyserów, którzy właśnie teraz tworzą przyszłość polskiego teatru: Agnieszce Jakimiak, Katarzynie Kalwat, Annie Karasińskiej, Darii Kopiec, Jędrzejowi Piaskowskiemu, Oskarowi Sadowskiemu, Jakubowi Skrzywankowi, Radosławowi Stępniowi, Magdzie Szpecht i Małgorzacie Wdowik. Po raz pierwszy bohaterowie numeru są jednocześnie jego autorami, co daje wgląd w sam środek ich twórczości, zdradza praktyczne narzędzia i syntezuje podejścia.

Czworo  z nich: Katarzyna Kalwat, Daria Kopiec, Oskar Sadowski i Radosław Stępień będzie opowiadać o swojej pracy podczas premierowego spotkania (klub Proza, Przejście Garncarskie 2). Rozmowę z twórcami poprowadzą Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie również transmitowane na żywo online na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury, „Notatnika Teatralnego” i Wydawnictwa Warstwy.

„Notatnik Teatralny” – jedno z najważniejszych polskich pism poświęconych teatrowi – wrócił na rynek wydawniczy pod koniec ubiegłego roku. Jego wydawcą jest Wrocławski Dom Literatury.

„Notatnik Teatralny” nr 90–91/2023 będzie do kupienia od 27 marca 2023 roku m.in. we Wrocławskim Domu Literatury i w księgarni internetowej Wydawnictwa Warstwy: www.wydawnictwowarstwy.pl, w księgarni Tajne Komplety (Wrocław), w Prospero – księgarni Instytutu Teatralnego (Warszawa) oraz na terenie całego kraju w salonach Empiku i sklepach Inmedio. Natomiast na stronie www.notatnikteatralny.pl można będzie nabyć elektroniczne wydanie numeru. W serwisie znajdziemy także wiele dodatkowych treści – recenzje, felietony, portrety oraz teksty nowych dramatów.