Projekty Wrocławskiego domu literatury

Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej

W ramach programu rezydencji literackich Wrocławia Miasta Literatury UNESCO otwarty został nabór na miesięczne rezydencje  realizowane w krakowskim mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Projekt powstał z myślą o poetkach związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, a realizowany jest dzięki współpracy Wrocławskiego Domu Literatury z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Na trzy wybrane twórczynie czekają miesięczne pobyty w mieszkaniu noblistki w Krakowie. Rezydencje odbywać się będą w sierpniu, wrześniu i październiku 2021 roku.

Do projektu zgłaszać mogą się autorki tworzące utwory poetyckie i związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną  w swoich wierszach. Jakie inne warunki jeszcze należy spełnić, by otrzymać możliwość miesięcznego pobytu w mieszkaniu noblistki?

Kryteria:

– należy być osobą pełnoletnią,

– do udziału w naborze zapraszamy poetki po debiucie książkowym,

– niezbędne jest uzasadnienie swoich związków z Dolnym Śląskiem.

Wymagane dokumenty:

– formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ,

– zwięzły opis projektu literackiego, nad którym poetka planuje pracować podczas pobytu rezydencyjnego,

– biogram,

– list motywacyjny o objętości do 1800 znaków ze spacjami w formie utworu poetyckiego.

Zgłoszenia i poetyckie listy motywacyjne oceniać będzie jury, w skład którego wejdą przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius: Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.

Jury wybierze trzy autorki, które w ramach projektu „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” pojadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 czerwca 2021

Termin ogłoszenia wyników naboru: 28 czerwca 2021

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/r8ztq

Regulamin projektu „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” znaleźć można poniżej.