Aktualności

Rocznica przyznania literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk

05.10.2020

10 października zapraszamy na absolutnie wyjątkowe wydarzenie – obchody pierwszej rocznicy przyznania Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Program wieczoru, który rozpocznie się o 18.30 na dziedzińcu Arsenału Miejskiego we Wrocławiu, wyglądać będzie następująco:

 – Czytanie przez Olgę Tokarczuk fragmentów jej zapowiedzianej na listopad nowej książki „Czuły narrator”

– Czytanie fragmentów twórczości nowej noblistki lub noblisty przez Maję Ostaszewską (nazwisko laureatki lub laureata Nobla 2020 poznamy w czwartek 8 października)

– Koncert Marii Peszek z zespołem

Wejściówki będzie można pobrać od 6 października o godz. 10.00 TUTAJ.

Jeśli jednak nie uda się Wam zdobyć wejściówki, nie martwcie się! Oba czytania transmitowane będą na żywo na naszej stronie i na Facebooku.

Poniżej kilka ważnych informacji praktycznych:

– Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek (wpuszczanie publiczności od 17.00 do 18.00)

– Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki

– Wszystkie osoby przebywające na terenie Arsenału Miejskiego obowiązywać będzie bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Osoby nie mogące dostosować się do tego wymogu prosimy o śledzenie wydarzenia online

– Wejście na wydarzenie będzie możliwe za okazaniem wejściówki i przekazaniem organizatorom wydrukowanego i uzupełnionego oświadczenia COVID-19. Oświadczenie można pobrać poniżej

– Pobranie wejściówki równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu, który dostępny jest również poniżej.

Olga Tokarczuk, laureatka Nobla i Bookera, przeczyta ze sceny w Arsenale Miejskim fragmenty zapowiedzianej na jesień tego roku książki „Czuły narrator” (Wydawnictwo Literackie), na którą składać się będzie dwanaście esejów i wykładów. Z kolei Maja Ostaszewska przybliży zgromadzonej publiczności fragmenty twórczości noblistki lub noblisty, której/go nazwisko poznamy dwa dni wcześniej. Ta część wydarzenia będzie transmitowana online.

W trakcie wydarzenia będzie można kupić książki Olgi Tokarczuk oraz ozdobić je specjalnym okazjonalnym ekslibrisem. Co ważne, z uwagi na ograniczenia czasowe i zabezpieczenia epidemiologiczne nie będzie możliwości uzyskania autografu Noblistki.

Po czytaniach odbędzie się koncert Marii Peszek z zespołem, jednej z najbardziej bezkompromisowych artystek obecnych na polskiej scenie muzycznej, której twórczość jest wyjątkowo bliska Oldze Tokarczuk. Pisarka sama zaproponowała artystkę podczas programowania tego wydarzenia. Koncert nie będzie transmitowany online.

Koncert oraz czytania odbędą się w ramach Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury. Organizatorami są: Wrocław Miasto Literatury UNESCO, Fundacja Olgi Tokarczuk, Bruno Schulz. Festiwal i Wrocławski Dom Literatury.