Aktualności

Roma Ligocka „Siła rzeczy” – spotkanie autorskie we Wrocławiu

24.10.2021

Roma Ligocka to pisarka i malarka, której książki, m.in. „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Tylko ja sama” czy „Dobre dziecko”,  stały się bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. W 2021 autorka powróciła powieścią „Siła rzeczy” ukazującą się w Wydawnictwie Literackim. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 28 października w Klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury. Będzie to okazja by posłuchać, jak autorka opowiada o swojej najnowszej powieści, ale także zadać pytania czy zdobyć dedykację na książce.

Czas: czwartek 28 października, godz. 19.00
Miejsce:: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)
Wstęp wolny

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne obowiązuje limit miejsc. Zachęcamy do zgłaszania udziału pisząc na maila: sekretariat@literatura.wroclaw.pl. W temacie prosimy wpisywać „Roma Ligocka”.


Rozmowa będzie także transmitowana online, a obejrzycie ją na facebookowych stronach: Wydawnictwa Literackiego, Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza i Wrocławia Miasta Literatury.

📚 Podczas spotkani będzie prowadzona także sprzedaż książek Romy Ligockiej 📚

Zachęcamy też do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

 O autorce:

Roma Ligocka – malarka i pisarka. Jej książki: „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Tylko ja sama” czy „Dobre dziecko” są bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Jest też uznaną malarką – jej prace można spotkać w wielu kolekcjach na całym świecie. W Wydawnictwie Literackim ukazały się także trzy tomy felietonów autorki: „Znajoma z lustra”, „Wszystko z miłości” oraz „Czułość i obojętność”, tom opowiadań „Kobieta w podróży”, oraz album prezentujący jej malarstwo – „Róża. Obrazy i słowa”. W 2021 wydala najnowszą powieść „Siła Rzeczy”.

O najnowszej książce Romy Ligockiej przeczytacie tutaj: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3897/sila-rzeczy