Aktualności

Spotkanie z Robertem Małeckim – wrocławska premiera książki „Wiatrołomy”

25.11.2022

Robert Małecki, jeden z najpoczytniejszych polskich autorów powieści kryminalnych i thrillerów, rozpoczyna nowy etap literackiej drogi. Otwarciem współpracy z Wydawnictwem Literackim jest powieść Wiatrołomy. To pierwszy tom nowej serii o perypetiach i śledztwach prowadzonych przez bydgoskich policjantów Marię Herman i Olgierda Borewicza. Z okazji premiery książki zapraszamy na spotkanie z autorem do Prozy, klubu Wrocławskiego Domu Literatury. Rozmowę z Robertem Małeckim poprowadzi inny pisarz – Maciej Siembieda.

Podczas spotkania będzie można kupić najnowszą powieść Roberta Małeckiego.

Wstęp wolny

📌 Czas: niedziela 4 grudnia, godz. 18.00
📌 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, wrocławski Rynek)
————————————————————————–
Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Literackie. Spotkanie będzie transmitowane także online. Obejrzeć będzie je można na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, klubu Proza, Wrocławia Miasta Literatury UNESCO czy Wydawnictwa Literackiego

O książce:
Zbrodnia doskonała nie istnieje. Przestępcę, który sądzi, że uniknął kary, w każdej chwili może dosięgnąć sprawiedliwość. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X mają bowiem jeden cel – odkryć prawdę i ukarać winnych.
Grudziądz. Początek lat dziewięćdziesiątych. W rodzinie Witbergów pojawia się wymarzony syn, ale sielanka trwa krótko. Niebezpieczni i bezkarni gangsterzy porywają z domu dwumiesięcznego Filipa. Zdruzgotani rodzice zrobią wszystko, by odzyskać dziecko. Policja drepcze w miejscu, a tropy prowadzą donikąd.
W sprawie pojawiają się kolejni podejrzani, ale śledczym nie udaje się odnaleźć chłopca.
Trzy dekady później komisarz Maria Herman przechodzi osobiste piekło, próbując uwolnić się od podstępnego nałogu. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który boleśnie mierzy się z konsekwencjami błędnych decyzji z przeszłości. Wspólnie wyruszają do Grudziądza, by rozwikłać tajemnicę porwania dziecka Witbergów. Jeszcze nie wiedzą, że droga do prawdy doprowadzi ich na krawędź otchłani.

O autorze:
Robert Małecki – jeden z najlepszych i najbardziej cenionych polskich autorów powieści kryminalnych. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Autor takich bestsellerów, jak: Skaza, Zadra, Zmora, Żałobnica czy Wstyd. Potrafi wykreować wyjątkowy klimat i nastrój, jego książki porównywane są z najlepszymi z najlepszymi skandynawskimi i amerykańskimi kryminałami. Motywem przewodnim jego powieści są zawiłe śledztwa dotyczące porwań i tajemniczych zaginięć ludzi.