W czwartym tygodniu czerwca, tuż przed startem wakacji w Klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury odbędą się dwa spotkania wokół bardzo nowych reporterskich książek. Mowa o „Zachodzie słońca na Santorini. Ciemniejszej stronie Grecji” Dionisiosa Sturisa (22 czerwca) oraz „Dziobaku literatury. Reportażach latynoamerykańskich” pod redakcją Beaty Szady (24 czerwca).
Dionisios Sturis „Zachód słońca na Santorini”
Jaka jest prawdziwa Grecja, kraj nr 1 dla Polek i Polaków, jeśli idzie o cel wakacyjnych podróży? Co wiemy o greckim nacjonalizmie czy wręcz faszyzmie? Jak ten kraj radzi sobie czy może raczej nie radzi z kryzysem migracyjnym? To zaledwie kilka pytań, na które odpowiedzi w swojej najnowszej książce szuka Dionisios Sturis.
„Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” (Wydawnictwo Poznańskie) będący kontynuacją bestsellerowego tomu „Grecja. Gorzkie Pomarańcze” to z jednej strony reporterska opowieść o współczesnej Grecji, jakże innej niż ta znana z folderów turystycznych, a zarazem także uniwersalna historia o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie.
Na spotkanie z autorem zapraszamy we wtorek 22 czerwca o godz. 19.00 do Klubu Proza we Wrocławskim Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, wrocławski Rynek). Rozmowę poprowadzi Waldek Mazur.
I uwaga – w Klubie Proza będziecie mogli kupić książki Dionisiosa Sturisa, o co zadba krainaksiazek.pl
„Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” pod redakcją Beaty Szady
Dwa dni później, bo w czwartek 24 czerwca o 19.00 zapraszamy do Klubu Proza na spotkanie z Beatą Szady, redaktorką książki „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dowody na Istnienie. Rozmowę poprowadzi Ewa Malec.
Na książkę składają się teksty autorstwa: Julio Villanueva Chang, Marco Avilés & Daniel Titinger, Álex Ayala Ugarte, Leonardo Haberkorn, Cristóbal Peña, Carlos Martínez, Alberto Salcedo Ramos, Leila Guerriero, Juan Pablo Meneses, Juan Villoro, Martín CaparrósReportaże przełożyli: Dagmara Luboń, Tomasz Pindel, Radosław Powęska, Nina Pluta, Katarzyna Sosnowska, Jerzy Wołk-Łaniewski, Zuzanna Jaegermann, Beata Szady, Justyna Garyga, Bogumiła Lisocka-Jaegermann, Marta Szafrańska-Brandt.
A tych, którzy nie będą mogli pojawić się w Prozie, zapraszamy do śledzenia transmisji z obu spotkań na facebookowych stronach m.in. Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.