Aktualności

Wrocławski Dom Literatury na Dniu Odry

16.09.2021

W najbliższą sobotę 18 września będziemy na Dniu Odry, gdzie na Bulwarze Dunikowskiego zespół Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy przygotuje dla Was mnóstwo atrakcji. Oto czego możecie się spodziewać:

 • godz. 11.00-17.00
  Plenerowa księgarnia Wydawnictwa Warstwy, a w niej poezja, proza, eseje, a także książki dla dzieci. Nie zabraknie naszych najnowszych publikacji oraz promocji na wybrane tytuły.
 • 11.00-12.00
  Zastanawialiście się kiedyś, kto jeszcze żyje w wodzie poza rybami? Na warsztatach przekonamy się, jak pełna życia jest chociażby rzeka Odra i spojrzymy w oczy rozwielitce. Przygotujemy też odpowiednie urządzenie, dzięki któremu nauczymy się, jak można samodzielnie przefiltrować zanieczyszczoną wodę.Warsztaty dla dzieci inspirowane są fascynującą książką „123 superciekawe fakty o klimacie” Mathildy Masters (Wydawnictwo Nasza Księgarnia) i skierowane są do osób w wieku 6-10 lat.
  Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli chcecie być pewni udziału w warsztatach, piszcie pod adres: info@literatura.wroclaw.pl
 • 12.30-13.30
  Wolicie spać przy wyłączonym czy zapalonym świetle? A może z małą lampką nocną? A co gdyby ten wybór nie należał do Was? Na warsztatach zbudujemy makietę miasta i rozświetlimy ją, aby przekonać się, jak nasz sposób oświetlania miast wpływa na życie wielu gatunków zwierząt, które nawet w nocy nie mogą zaznać ciemności.
  Warsztaty oparte są o książkę „123 superciekawe fakty o klimacie” Mathildy Masters (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Skierowane są do dzieci w wieku 8-11 lat.
  Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do rezerwowania miejsc drogą mailową: info@literatura.wroclaw.pl.
 • 14.00-17.00
  Punkt z sitodrukiem, który poprowadzi niezrównana ekipa PANATO, gdzie każda i każdy zainteresowany będzie mógł spróbować samodzielnie nadrukować specjalnie przygotowany wzór na torbie lub koszulce. Prosimy o przynoszenie własnych materiałów. Na miejscu będzie również możliwość zakupienia za niewielką opłatą toreb pod nadruk.