Wrocławski Dom Literatury

Wrocławski Dom Literatury to instytucja powstała w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizuje wydarzenia literackie, poczynając od spotkań autorskich odbywających się w Klubie Proza, przez projekty edukacyjne, targi książki i działalność wydawniczą (w ramach Wydawnictwa Warstwy), po festiwale i nagrody, by wymienić tu tylko Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus czy Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius. WDL pełni też rolę partnera po stronie miasta Wrocławia dla działań Fundacji Olgi Tokarczuk oraz pilotuje literackie projekty międzynarodowe, jak chociażby Międzynarodowa Sieć Miast Schronienia (ICORN), do której stolica Dolnego Śląska należy od 2015 roku. W 2019, za sprawą aplikacji przygotowanej przez zespół WDL, Wrocław dołączył także do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Literatury.

Biuletyn Informacji Publicznej Wrocławskiego Domu Literatury

Misja i cele

Misją Wrocławskiego Domu Literatury jest promocja i reprezentowanie kultury polskiej, zwłaszcza literatury, w kraju i za granicą, poprzez prowadzenie działalności kulturalnej, w tym tworzenie i upowszechnianie kultury, szeroko rozumiany rozwój i promocja czytelnictwa Dowiedz się więcej o naszej misji.

Czytaj dalej

Rada programowa

Wrocławski Dom Literatury powstał w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zobacz kto wchodzi w skład naszej rady programowej.

Czytaj dalej