Klub Proza

Spotkania literackie, wydarzenia kulturalne, pyszna kawa, orzeźwiające napoje i bardzo dużo książek. Tak w dużym skrócie można opisać prowadzony przez Wrocławski Dom Literatury Klub Proza, który mieści się na drugim piętrze zabytkowej kamienicy w Przejściu Garncarskim na wrocławskim Rynku. To właśnie w Prozie bije puls Wrocławia Miasta Literatury UNESCO, gdzie przez praktycznie dwanaście miesięcy w roku odbywają się festiwale literackie, koncerty oraz premiery książek z udziałem najpopularniejszych pisarek i pisarzy. A gdy akurat w Prozie nie ma żadnego wydarzenia, wtedy do dyspozycji odwiedzających są przepastne regały bookcrossingowe, na których każdy bez problemu znajdzie interesującą go lekturę. W sezonie wiosenno-letnim Proza powiększa swoją powierzchnię i zaprasza do kameralnego ogródka w Przejściu Garncarskim.

Klub Proza – wynajmy

Klub Proza to przestrzeń dedykowana organizacji wydarzeń wykorzystywana przede wszystkim przy realizacji projektów Wrocławskiego Domu Literatury – świetnie sprawdza się podczas organizacji spotkań autorskich, festiwali, koncertów, a także stand-upów czy spektakli teatrów improwizowanych. Możliwy jest także komercyjny wynajem klubu, a w sytuacjach wyjątkowych – udostępnienie lokalu nieodpłatnie.

Oferty wynajmu określa zamieszczony poniżej regulamin, przy czym zaznaczamy, że poniższe stawki to propozycje wyjściowe, które mogą ulec modyfikacji, zwłaszcza, gdy przewidywana jest współpraca o charakterze cyklicznym. W przypadku, gdy przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego, a wiąże się z ważnym interesem społecznym lub pokrywa się z działalnością statutową Wrocławskiego Domu Literatury, wówczas możliwe jest udzielenie rabatu lub zwolnienie z opłaty. 

Przed wysłaniem pytania prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem


Regulamin wynajmu pomieszczeń Klubu Proza >>