Klub Proza

Spotkania literackie, wydarzenia kulturalne, pyszna kawa, orzeźwiające napoje i bardzo dużo książek. Tak w dużym skrócie można opisać prowadzony przez Wrocławski Dom Literatury Klub Proza, który mieści się na drugim piętrze zabytkowej kamienicy w Przejściu Garncarskim na wrocławskim Rynku. To właśnie w Prozie bije puls Wrocławia Miasta Literatury UNESCO, gdzie przez praktycznie dwanaście miesięcy w roku odbywają się festiwale literackie, koncerty oraz premiery książek z udziałem najpopularniejszych pisarek i pisarzy. Do dyspozycji odwiedzających są też przepastne regały bookcrossingowe, na których każdy bez problemu znajdzie interesującą go lekturę. W sezonie wiosenno-letnim Proza powiększa swoją powierzchnię i zaprasza do kameralnego ogródka w Przejściu Garncarskim.

Klub Proza na Facebooku

Regulamin dla uczestników wydarzeń w Klubie Proza

Klub Proza – wynajmy

Klub Proza to przestrzeń dedykowana organizacji wydarzeń, wykorzystywana przede wszystkim przy realizacji projektów Wrocławskiego Domu Literatury – świetnie sprawdza się podczas organizacji spotkań autorskich, festiwali, koncertów, a także stand-upów czy spektakli teatrów improwizowanych. Możliwy jest także komercyjny wynajem klubu, a w sytuacjach wyjątkowych – udostępnienie lokalu nieodpłatnie.

Oferty wynajmu określa zamieszczony poniżej regulamin, przy czym zaznaczamy, że poniższe stawki to propozycje wyjściowe, które mogą ulec modyfikacji, zwłaszcza, gdy przewidywana jest współpraca o charakterze cyklicznym. W przypadku, gdy przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego, a wiąże się z ważnym interesem społecznym lub pokrywa się z działalnością statutową Wrocławskiego Domu Literatury, wówczas możliwe jest udzielenie rabatu lub zwolnienie z opłaty. 

Zapytania i rezerwacje terminów prosimy wysyłać na adres sekretariat@literatura.wroclaw.pl

Czym dysponujemy?

Klub Proza to przestrzeń zlokalizowana na II piętrze kamienicy w uliczce w środku wrocławskiego Rynku. Dysponujemy sceną o wymiarach ok. 3,5 m x 6 m, nagłośnieniem i oświetleniem, mamy także rzutnik i ekran. W Prozie znajduje się także bar, z którego oferty można skorzystać podczas wydarzeń.

Ile osób może wziąć udział w wydarzeniu?

Przy ustawieniu sali w układzie teatralnym w Prozie może zasiąść do ok. 80 osób. Przy ustawieniu ze stolikami i krzesłami – 44 osoby. Możliwe jest też ustawienie jednego długiego stołu, przy którym zasiądzie do 32 osób.

Co jeszcze oferujemy?

Możemy zorganizować transmisję online wydarzenia, zapewnić obsługę fotograficzną, przygotować przerwę kawową. Istnieje też możliwość zorganizowania u nas zamkniętych imprez okolicznościowych, np. urodzin.

Przed wysłaniem pytania prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem i cennikiem.


Regulamin wynajmu Klubu Proza
Formularz wynajmu Klubu Proza (RTF)
Formularz wynajmu Klubu Proza (PDF)