Aktualności

Wydarzenia online w listopadzie

10.11.2020

W ramach projektu „Seniorzy w e-kulturze” przygotowaliśmy subiektywny wybór wydarzeń literackich w listopadzie, w których można uczestniczyć, nie wychodząc z domu. Zapraszamy do klikania w linki, które przenoszą na strony wydarzeń.

8-11 Spotkanie z Katarzyną Bondą (Międzynarodowy Festiwal Kryminału)

9-11 Polsko-Czeska Jesień Literatury 2020 (Mazowiecki Instytut Kultury) Festiwal łączy literaturę, muzykę i działania plastyczne, a wszystko to z udziałem znanych twórców z Polski i Czech, tłumaczy i znawców literatury, aktorów i muzyków jazzowych.

10-11 Mikołaj Łoziński. Spotkanie online (Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu)

13-11 Andruchowycz 6.0 – Postkarnawałowy sens życia (Wrocławski Dom Literatury) Swoje muzyczne i literackie online-podarunki przekażą Jubilatowi między innymi Karbido (Tomasz Sikora & Marek Otwinowski) czy Taras Czubaj.

14-11 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gry – Cyber Edition (Festiwal Komiksu W Łodzi)

18-11 Wyznania Obywatela T. // Pokaz monodramu „Dziennik 1954” z gościnnym udziałem Jerzego Zalewskiego (Festiwal Warszawski „Niewinni Czarodzieje”)

19-11 Współcześni romantycy. Władza języka (Muzeum Pana Tadeusza) Podczas wykładów będzie można zastanowić się, na czym polega współcześnie władza tych, którzy wiedzą, jak działa język i jak go używać.

19-11 15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania „PO/PIŚMIENNI” (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania)

26-11 27 śmierci Toby’ego Obeda – spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko (Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu)

27-11 Feminatywa Polsko-Ukraińska (FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne) Feminatywa Polsko-Ukraińska to festiwal literacki online, podczas którego pisarki, artystki, intelektualistki i aktywistki z Polski i Ukrainy będą dyskutować nie tylko o literaturze i o tym, czy literatura może pomóc nam w oswajaniu nowego kształtu świata.

1-30-11 Czytaj PL Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji.

Polecamy także zapoznać się z Niezbędnikiem Kulturalnym zbierającym najciekawsze wydarzenia z Wrocławia.