Aktualności

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem – odwołane!

25.11.2022

niestety z powodu choroby autora nie odbędzie się zaplanowane na sobotę o 18.00 spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem. Mamy nadzieję, że autor odwiedzi Wrocław w najbliższej przyszłości!

Wydawnictwo Czarne i Wrocławski Dom Literatury zapraszają na spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem wokół jego najnowszej książki Wymyślone miasto Lwów. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2022 o godz. 18.00 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II p.), a poprowadzi je Magdalena Piekarska.

Lwów – ukraiński, polski, galicyjski, austriacki, austro-węgierski, żydowski, europejski, poradziecki… To miasto jest jak kostka Rubika, nie jest łatwo rozdzielić poszczególne kolory i zbudować jednolitą ściankę. A wielu próbowało! Zwykle tożsamości mieszają się ze sobą, tworząc obraz fascynujący i nieoczywisty. I zmienny – bo to miasto, które ciągle wymyśla siebie od nowa. Dla Ziemowita Szczerka Lwów to po prostu jego miasto. Miejsce, które zna od lat i w którym czuje się u siebie. Pisze o jego historii, bolączkach, zmianach, bohaterach pierwszego, drugiego i trzeciego planu. Patrzy mu prosto w twarz – zarówno wtedy, kiedy Lwów nakłada przykrywający wszystko makijaż sceniczny, jak i wtedy, kiedy miasto nad ranem z trudem dochodzi do siebie po nocnej hulance.