Czytanie fragmentów prozy Güntera Grassa w wykonaniu aktora Macieja Tomaszewskiego

CZYTANIE FRAGMENTÓW PROZY GÜNTERA GRASSA

MACIEJ TOMASZEWSKI

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na czytanie fragmentów prozy Güntera Grassa w wykonaniu aktora Macieja Tomaszewskiego. Czytanie odbędzie się w przestrzeni wystawy czasowej: „Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze”.

wtorek, 5 września 2017, godz. 17.00
wstęp wolny

Maciej Tomaszewski przeczyta fragmenty z „Blaszanego Bębenka”, „Psich Lat”, „Szczurzycy” i „Turbota”. Same najsmaczniejsze kąski, wybrane przez specjalistów, albo przez samego pisarza do publicznych wystąpień. Pasują do siebie tym bardziej, że w pisarskim mikrokosmosie noblisty bohaterowie jednej powieści goszczą w innej a wątki splatają się ze sobą. Baśniowe stworzenia królują też na grafikach, prezentowanych w galerii. Posłuchamy o obronie Poczty Polskiej, o aż nazbyt udanym połowie węgorzy, brawurowej ucieczce ulubionego psa führera, o turbocie, który nauczył mężczyzn jak być mężczyznami. U Grassa trudno niekiedy odróżnić historię od baśni. Chociaż baśnie zwykle kończą się dobrze a historia niekoniecznie.

Maciej Tomaszewski – od 1985 aktor Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (Wrocławski Teatr Współczesny). W 1987 otrzymał ministerialną Nagrodę Artystyczną Młodych im. Wyspiańskiego. Jest czterokrotnym laureatem wrocławskiej nagrody „Złota Iglica”. Występował także w Teatrze Muzycznym-Operetce Wrocławskiej we Wrocławiu (1998), Teatrze Polskim w Szczecinie (2002–2006), Teatrze Rozmaitości w Warszawie (2003–2004) i warszawskim Teatrze Rampa na Targówku (2004). W 2003 otrzymał nagrodę aktorską za rolę Stuarta w spektaklu Zwycięstwo na II Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

Znany także z ról w filmach i serialach telewizyjnych, m.in. „Dzień świra”, „Sala samobójców”, „Prawo Agaty”, „Pierwsza miłość”.

 

Więcej informacji o wystawie:

https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/wystawy-czasowe/gunter-grass-kolekcja-gdanska-w-drodze

Data

Wrz 05 2017

Czas

17:00 - 18:00

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, 50-106 Wrocław
Muzeum Pana Tadeusza

Organizator

Muzeum Pana Tadeusza
Telefon
info@ossolineum.pl
Email
tel. 71 75 50 640
Strona WWW
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/
QR Code