Warsztaty szlacheckie dla dorosłych „By życie uprzyjemnić”

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztaty szlacheckie dla dorosłych, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak szukać rodzinnych historii, gdzie zacząć i jak interpretować stare dokumenty.

W trakcie warsztatów przekonamy się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Każde ze spotkań o odmiennej tematyce poprowadzi specjalista – pasjonat w danej dziedzinie. Zajęcia będą składały się z dwóch części: podczas pierwszej posłuchamy opowieści o wybranym zagadnieniu związanym ze szlachecką obyczajowością, w drugiej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę.

Listopad to wyjątkowy miesiąc – pełen zadumy nad przeszłością i myśli o tych, których z nami już nie ma. W tym roku również jest to również miesiąc świętowania stulecia odzyskania niepodległości, która przetrwała i miała szansę się odrodzić dzięki naszym przodkom. Kim byli? Czym się zajmowali? Gdzie mieszkali? Zapraszamy w podróż do przeszłości waszych rodzin. Podczas spotkania dowiemy się, jak szukać rodzinnych historii, gdzie zacząć i jak interpretować stare dokumenty.

wstęp 25 zł, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne w kasach muzeum oraz online przez stronę organizatora

Prowadzenie:
Związek Szlachty Polskiej jest organizacją skupiającą potomków drobnej szlachty, jak również przedstawicieli zamożnych i znaczących rodów szlacheckich. Członkowie związku stawiają sobie za cel przede wszystkim: integrację i reprezentację środowiska szlacheckiego, ochronę dobrego imienia szlachty Rzeczypospolitej Obojga (Wielu) Narodów, opiekę nad zabytkami kultury szlacheckiej, popularyzację i promowanie kultury, dorobku i najlepszych tradycji szlacheckich oraz krzewienie etosu rycerskiego.

Data

Lis 03 2018

Czas

16:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, 50-106 Wrocław
Muzeum Pana Tadeusza

Organizator

Muzeum Pana Tadeusza
Telefon
info@ossolineum.pl
Email
tel. 71 75 50 640
Strona WWW
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/
QR Code