Aktualności

Premiera drugiego numeru „Notatnika Literackiego”

18.04.2024

Drugi numer „Notatnika Literackiego” trafił do sprzedaży 8 kwietnia, jego tematem jest pożegnanie. Ale spokojnie, to nie tak, że szybko poszło i czasopismo zaraz zniknie. Wręcz przeciwnie – plany na przyszłość są, i to całkiem dalekosiężne. O tym, co w drugim numerze i o tym, co dalej, redakcja NL opowie podczas spotkania premierowego w czwartek 25 kwietnia, które odbędzie się w Klubie Proza. A czego jeszcze można się spodziewać podczas wydarzenia?

Na początek czytania tekstów, które weszły do najnowszego numeru NL. Lista osób czytających pojawi się niebawem.
Następnie zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Łapczyńską z okazji premiery jej książki Mowa chleba (Wydawnictwo Agora). Inna proza Łapczyńskiej (Kiedy przemówiłam) znalazła się w nowym numerze NL.
I na koniec mamy Szybki turniej poetycki, na który zapraszamy wspólnie z Kolektywem Komitet. Laureaci i laureatki poprzedniej edycji zadebiutowali na łamach NL. Liczymy, że tym razem będzie podobnie (regulamin turnieju TU).

Szczegóły wydarzenia:

Czas: 25 kwietnia 2024 (wtorek), godz. 18.00
Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)
Wstęp wolny

Wydarzenie będzie transmitowane online między innymi na facebookowych stronach NL, Wrocławskiego Domu Literatury czy Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.

Nowy numer „Notatnika Literackiego” można kupić między innymi w salonach empik i inmedio, zapraszamy też do księgarni Warstw. Znajdziecie tam również ostatnie egzemplarze pierwszego numeru i bardzo korzystną ofertę prenumeraty.