Aktualności

Rozmowy „Notatnika Teatralnego” – Sebastian Majewski

07.06.2023

Redakcja „Notatnika Teatralnego” i Wrocławski Dom Literatury zapraszają na czerwcową odsłonę cyklu Rozmowy „Notatnika Teatralnego”. Tym razem gościem będzie Sebastian Majewski – reżyser, dramaturg, scenograf i aktor oraz dyrektor ds. artystycznych Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Rozmowę poprowadzą Krzysztof Mieszkowski i Marzena Sadocha. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o 19.00 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2).

Jak być dyrektorem teatru, większość mniej więcej wie. Jak być dyrektorem z sukcesem artystycznym i naprawdę dobrym zespołem, wiedzą nieliczni. Może dlatego, że na tę wiedzę składa się intuicja artystyczna i po prostu umiejętność czytania czasów i wyczucia widza. A może to realne narzędzia, których dyrektorzy uczą się przez doświadczenie albo w Tajnej Szkole Dyrektorów. 

Sebastianowi Majewskiemu udaje się to w kolejnym już sezonie w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. I tu można zadać pytanie o to, jak robić niełatwy teatr w niełatwym mieście. A może to tylko stereotyp?

Wyrazista postać z dużym dorobkiem otwarta na debiuty młodych. Może więc wystarczy się nie starzeć?

Z Sebastianem Majewskim spotkamy się w ramach cyklu „Rozmowy Notatnika Teatralnego” 19 czerwca 2023 w Klubie Proza o godz. 19.00.