Aktualności

Światowy Dzień Poezji. Solidarni z Ukrainą

07.03.2022

W tym roku Wrocławski Dom Literatury Świętuje Dzień Poezji wyjątkowo. 21 marca zapraszamy do klubu Proza na charytatywny wieczór poezji tworzony wspólnie z wrocławskimi poetkami i poetami. Wybrzmią wiersze polskie i ukraińskie, a honorową gościną wieczoru będzie ukraińska poetka i prozaiczka Kateryna Babkina.

W poniedziałek 21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. W tym roku nie wyobrażamy sobie sytuacji, byśmy mogli o poezji mówić bez kontekstu wojny w Ukrainie i dziejącej się tam tragedii. Dlatego zapraszamy was już teraz na specjalne wydarzenie, które współtworzyć będziemy z wrocławskim środowiskiem poetyckim. Wybrzmią wiersze ukraińskie i polskie, poezję swojego autorstwa czytać będzie m.in. Kateryna Babkina, poetka i prozaiczka, uchodźczyni z Kijowa, która wraz z córeczką schronienie znalazła we Wrocławiu. Ponadto swoje wiersze, a także wybrane przekłady utworów ukraińskich przeczytają: Anna Adamowicz, Konrad Góra, Damian Kowal, Tomasz Majeran, Mirka Szychowiak, Aleksander Trojanowski, Ilona Witkowska i Agnieszka Wolny-Hamkało.

Światowy Dzień Poezji 2021 będzie pierwszym literackim wydarzeniem we Wrocławskim Domu Literatury, które zadecydowaliśmy się zabiletować. Każdą osobę, która zechce pojawić się w Klubie Proza 21 marca poprosimy o uiszczenie opłaty w wysokości 10 zł. Cały wpływ z biletów przeznaczymy na pomoc Ukrainie.

📚Czas: poniedziałek 21 marca, godz. 18.00

📚Miejsce: Klub Proza

Wstęp: 10 zł (wpływ z biletów w całości przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie)

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsce w Prozie, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu prosimy o informowanie nas o tym drogą mailową: sekretariat@literatura.wroclaw.pl. W treści maila wpisujcie „Dzień poezji”. Sprzedaż biletów odbywać się będzie przed wydarzeniem, na podstawie wcześniejszych zapisów.