Aktualności

Premiera Warstw: „Eseje, poezja, publicystyka, wywiady. Tom 4”

30.11.2023

W poniedziałek 18 grudnia, ledwie kilka dni po 102. rocznicy urodzin Tymoteusza Karpowicza, zapraszamy na premierę czwartego tomu „Esejów”, książki która w listopadzie 2023 ukazała się naszym nakładem.

Czwarty tom „Esejów” Tymoteusza Karpowicza zamyka dziesięciotomową, zapoczątkowaną w 2011 roku edycję Dzieł zebranych Karpowicza i podobnie jak poprzednie scala istotną, tym razem już ostatnią partię rozproszonego, mniej znanego dorobku pisarza. Rozliczne, drobniejsze i obszerniejsze teksty z czasopism krajowych oraz emigracyjnych, a także nadal wydobywane z archiwum maszynopisy składają się na całość, która w coraz większym stopniu uzupełnia i niuansuje obraz dokonań autora „Odwróconego światła”.

W ramach wydarzenia z Janem Stolarczykiem, redaktorem książki, kuratorem spuścizny pisarskiej Tymoteusza Karpowicza, a także edytorem twórczości i nieformalnym sekretarzem Tadeusza Różewicza, porozmawia Ewelina Adamik z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W programie spotkania także czytanie wierszy Karpowicza przez poetki i poetów związanych z Wrocławiem: Natalię Dziubę, Darka Foksa, Martę Pankiewiczu i Adriana Tujka.

Na wydarzenie zapraszamy do Willi Karpowiczów na wrocławskich Krzykach, gdzie obecnie działa Fundacja Olgi Tokarczuk.

Czas: poniedziałek 18 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Willa Karpowiczów (ul. Krzycka 29)

Książkę kupicie między innymi w księgarni Wydawnictwa Warstwy (TUTAJ).


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.