Aktualności

Anna Kamińska „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja”– spotkanie autorskie

03.11.2021

„Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” to pierwsza biografia pióra Anny Kamińskiej poświęcona mężczyźnie. Barwna, wstrząsająca i dociekliwa. Przedstawiająca nie tylko powstawanie legendy Marka Kotańskiego oczami jego pierwszych pacjentów, współpracowników czy rodziny, ale też historię Monaru, polskiej służby zdrowia i (nie)radzenia sobie przez państwo z osobami dotkniętymi problemem narkotykowym, alkoholizmem czy bezdomnością.
Rozmowę z Anną Kaińską, autorką biografii, poprowadzi Janina Bąk, znana m.in. z prowadzenia strony janinadaily.com. Na spotkanie zapraszają Wydawnictwo Literackie, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury.

📌 Czas: wtorek 9 listopada, godz. 19.00
📌 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)
Wstęp wolny

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne obowiązuje limit miejsc. Zachęcamy do zgłaszania udziału pisząc na maila: sekretariat@literatura.wroclaw.pl. W temacie prosimy wpisywać „Anna Kamińska”.Rozmowa będzie także transmitowana online, a obejrzycie ją na facebookowych stronach: Wydawnictwa Literackiego, Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza i Wrocławia Miasta Literatury.

📚 Podczas spotkani będzie prowadzona także sprzedaż książek Anny Kamińskiej i Janiny Bąk 📚
———————————————————————-
📚 O książce:
Kotan Superstar. Poruszający, mocny i pierwszy tak wielowymiarowy portret Marka Kotańskiego – człowieka, który poświęcił wszystko dla tych, których nikt inny nie dostrzegał.
Przełom lat 60 i 70 XX wieku. Oficjalnie problem narkotykowy w PRL-u nie istnieje. W rzeczywistości coraz więcej młodych ludzi sięga po morfinę, czy pierwszą polską amfetaminę, odurza się, biorąc leki i wąchając kleje. Początkujący psycholog, Marek Kotański, problem zauważa i zaczyna działać. Odważnie, z uporem i bez kompromisów. Traktowany przez swoje pacjentki i pacjentów jak ojciec, a potem bóg, dzięki empatii, pasji i niezrównanej intuicji pozwala im powrócić do normalnego życia. Wielu krytykuje jego metody i mówi o nim „kontrowersyjny”, dla innych to „genialny terapeuta”. Z potencjałem do bycia gwiazdą, będzie porywać tłumy w ogólnopolskich akcjach. Pełen sprzeczności, domagający się od innych nieustającej uwagi, uwielbienia i akceptacji. Otrzymujący mnóstwo dowodów miłości i pogrążony w samotności.O autorce:
📌 Anna Kamińska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Autorka książek: „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010) oraz bestsellerowych biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej „Halina” (2019), Wandy Rutkiewicz „Wanda (2017) i Simony Kossak „Simona” (2015). Za tę ostatnią nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”. Nominowana do Bestsellerów Empiku za „Wandę” – jedną z dwóch najchętniej czytanych biografii 2017 roku! Laureatka Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady za „Halinę” — Książkę Górską Roku 2019 oraz — również za „Halinę” — laureatka Nagrody Literackiej Zakopanego 2020.O prowadzącej:
📌 Janina Bąk – autorka bestsellerowej książki o statystyce – „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”. Komendant komedii. Panga biznesu. Wirtuoz dobrej matematycznej zabawy.