Aktualności

Patronat WMLU | „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” Izy Michalewicz – spotkanie autorskie

25.10.2021

Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” Izy Michalewicz to pierwsza z cyklu „true crime” – kryminalnych biografii miast. Zapraszamy na rozmowę z autorką książki, którą poprowadzi reporter i dziennikarz Jacek Antczak. Organizatorzy spotkania: Wydawnictwo W.A.B, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury.

📌 Czas: środa 10 listopada, godz. 19.00
📌 Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)

Wstęp wolny

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne obowiązuje limit miejsc. Zachęcamy do zgłaszania udziału pisząc na maila: sekretariat@literatura.wroclaw.pl. W temacie prosimy wpisywać „Kryminalny Wrocław”.Rozmowa będzie także transmitowana online, a obejrzycie ją na facebookowych stronach: Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza i Wrocławia Miasta Literatury.

📚 Podczas spotkani będzie prowadzona także sprzedaż książek Izy Michalewicz 📚
—————————————————————————————————————

📚 O książce:
Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. Ballady morderców. Wrocław to pierwsza z cyklu „true crime” – kryminalnych biografii miast.
Głośne zabójstwo miss Polski Agnieszki Kotlarskiej zamordowanej przez jej psychofana, najsłynniejszy chyba proces poszlakowy w Polsce – czyli sprawa Krystiana Bali, autora książki „Amok”, który zabił domniemanego kochanka swojej żony, sprawa Krzysztofa G. seryjnego zabójcy, nazywanego „Skorpionem”, który ma na sumieniu 5 osób, czy wreszcie historia Agaty M. lekarki pogotowia ratunkowego, która zamordowała żonę swojego kochanka – te i inne sprawy Iza Michalewicz przedstawia z właściwą sobie dociekliwością jednej z najlepszych reporterek i reporterów śledczych w Polsce.

📌 O autorce:
Iza Michalewicz – Reporterka Dużego Formatu „Gazety Wyborczej”. Laureatka nagrody Grand Press 2011 za reportaż Jolanta i ogień (DF). Dwukrotnie nominowana do tej nagrody kolejno w 2012 i 2013 roku. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia nominowało ją dwukrotnie do nagrody Melchiorów w kategorii Inspiracja Roku. W 2014 otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż „Zakochaj się w Warszawie”. Współautorka bestsellerowej biografii „Violetty Villas – Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia” (Świat Książki, 2011). Autorka zbioru reportaży „Życie to za mało” (Zwierciadło, 2014) i książki „Rozpoznani” o bezimiennych do niedawna uczestnikach Powstania Warszawskiego, na kadrach powstańczej kroniki filmowej (Agora, 2014), „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” (Znak, 2018) rozpoznanych. Finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (2015). „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” to jej najnowsza książka.

Książka „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” (W.A.B.) autorstwa Izy Michalewicz objęta została patronatem Wrocławia Miasta Literatury UNESCO oraz Wrocławskiego Domu Literatury.