Aktualności

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury #SolidarnizUkrainą

19.04.2022

Wiosna nadeszła, najwyższa pora na Bookowisko, które tym razem organizujemy w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO! Ponadto przygotujemy specjalne stoisko dedykowane Ukrainie. Szczegóły poniżej.

Zacznijmy od rzeczy podstawowych: Bookowisko to kiermasz książek, w trakcie którego możecie znaleźć rzadkie i niespotykane pozycje do domowych bibliotek, ale też sami wystawić książki zalegające w waszych mieszkaniach (na przykład, by mieć miejsce na nowe 😉). Zasady są proste. Zgłaszacie chęć uczestnictwa jako wystawcy, przybywacie z książkami i sprzedajecie je lub wymieniacie. My udostępniamy stoły i przestrzeń w Przejściu Garncarskim.

Ale w tym roku to nie wszystko. W ramach pomocy naszym wschodnim sąsiadom jako Wrocławski Dom Literatury przygotujemy stoisko z książkami, które zgromadziliśmy w ostatnich miesiącach. I wystawimy je na sprzedaż (w cenach od 5 do 20 zł). Każda w ten sposób pozyskana złotówka trafi do puszek Fundacji Ukraina. W ten sposób wspólnie pomożemy ofiarom wojny w Ukrainie.

📚Kiedy: sobota 23 kwietnia, 11.00 – 14.00


📚Miejsce: Przejście Garncarskie (przy Wrocławskim Domu Literatury)

Osoby chcące wystawić książki podczas Bookowiska prosimy o wysłanie maila pod adres: agata.matkowska@literatura.wroclaw.pl. W mailu prosimy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Na wiadomości będziemy odpisywać i informować o dalszych procedurach.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!