Aktualności

Laureaci Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką 2023

26.06.2023

Poznaliśmy laureatki i laureatów Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką. Jury w składzie: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Karol Maliszewski, Magdalena Rabizo-Birek i Kazimiera Szczuka po lekturze ponad stu nadesłanych tekstów postanowiło wyróżnić sześć osób. Są to: Karolina Chyła, Ada Czerwińska, Jagoda Maciejczyk, Piotr Marcinków, Urszula Margas oraz Sabina Sikorska.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Festiwalu Góry Literatury w piątek 14 lipca o 19:15 na Zamku Sarny (Ścinawka Górna 40e). Laureatki i laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne, zaś wszystkie wyróżnione osoby – zestawy książek od Wydawnictwa Warstwy. Zwycięska recenzja zostanie opublikowana na łamach „Książek. Magazynu do czytania”.

W tym roku Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką odbywa się po raz piąty. Organizatorami konkursu są Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk, organizator Festiwalu Góry Literatury. Celem konkursu jest promocja i wsparcie działalności na polu krytyki literackiej, ze szczególnym uwzględnieniem prac poświęconych twórczości powstającej w języku polskim.