Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Kryminału po raz 20!

22.05.2023

W środę 31 maja rusza Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2023. W jego trakcie to, co fani i fanki literatury kryminalnej lubią najbardziej, czyli: premierowe spotkania z pisarzami, dyskusje na kryminalne tematy, wykłady, a nawet turniej poetycki. MFK 2023 potrwa do niedzieli 4 czerwca.

Co takiego w tym roku czeka nas w czasie kryminalnego tygodnia w stolicy Dolnego Śląska? Po pierwsze: spotkania wokół książkowych premier Wojciecha Chmielarza, Grzegorza Dziedzica, Anny Kańtoch, Katarzyny Puzyńskiej, Przemysława Piotrowskiego i Macieja Siembiedy. Po drugie: dyskusje na temat różnych elementów kryminalnej scenografii z udziałem Waszych ulubionych pisarzy. Po trzecie: wykłady na tematy, które nierzadko wywołują dyskusje w środowisku (a MFK to idealna przestrzeń dla dyskusji). Po czwarte: turniej poetycki (tak, tak, to nieprawda, że poezji i kryminału nic nie łączy!) i kryminalna gra dla dzieci. Po piąte wreszcie: spotkanie z tegoroczną laureatką Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru B.A. Paris. Oczywiście dowiemy się również, w czyje ręce trafi Nagroda Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną ubiegłego roku, a także Nagroda Czytelników, Nagroda Specjalna im. Janiny Paradowskiej i Nagroda Edytorska MFK. Krótko mówiąc: jest na co czekać!

Szczegóły wydarzeń i nazwiska gości znajdziecie tutaj: http://festiwal.portalkryminalny.pl/aktualnosci/2023/program-mfk-wroclaw-2023

Widzimy się we Wrocławiu w dniach 31 maja–4 czerwca 2023. I przed ekranami, bo wszystkie festiwalowe wydarzenia będą transmitowane online m.in. na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, Wrocławskiego Domu Literatury oraz Portalu Kryminalnego.