Aktualności

Premiera „Notatnika Teatralnego” nr 94/2024. LUDZIE TEATRU

15.03.2024

Wydanie specjalne „Notatnika Teatralnego” zostało przygotowane specjalnie na Międzynarodowy Dzień Teatru. Najnowszy zeszyt jest poświęcony pracownikom teatrów, których nie widzimy podczas przedstawień, ale bez których teatr by nie mógł istnieć. Przeczytamy o pracy i pasji pracowników pozascenicznych: tych z biur, pracowni, warsztatów, garderób, szatni, magazynów, stolików inspicjentów. Niezwykłe historie niezwykłych osób, z których wyłania się także wyraźny głos w sprawie poprawy warunków pracy.

Zapraszamy na spotkanie premierowe, które odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca 19.00 w Klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury. W rozmowie prowadzonej przez Marzenę Sadochę i Krzysztofa Mieszkowskiego udział wezmą: Jadwiga Ziemińska (Teatr Polski we Wrocławiu), Karolina Kapralska (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie), Roman Bernat (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu). Wstęp wolny.

🔹 Najnowszy numer „Notatnika Teatralnego” (nr 94/2024) do nabycia od 27 marca 2024. Wydawcą „Notatnika Teatralnego” jest Wrocławski Dom Literatury.