Aktualności

Rusza rejestracja dla wydawców na 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

30.07.2021

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to jedno z największych wydarzeń literackich odbywających się od lat we Wrocławiu, na które co roku przyjeżdżają wydawcy i wydawczynie, autorzy i autorki, czytelnicy i czytelniczki z całego kraju i nie tylko. To także Nagrody Edytorskie Pióro Fredry i Dobre Strony dla najlepiej wydanej pod względem graficznym i artystycznym książki dla dorosłych i dla najmłodszych czytelników. A także możliwość spotkania wielu znakomitych pisarzy i pisarek, dzięki bogatemu programowi dyskusji, warsztatów i wydarzeń towarzyszących, przygotowywanemu pieczołowicie przez goszczące na targach wydawnictwa oraz Wrocławski Dom Literatury.

W 2020 r. pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła organizację tego literackiego święta. Mamy ogromną nadzieję, że w tym roku targi odbędą się i wszyscy miłośnicy literatury będą mogli spotkać się w dniach 2-5 grudnia w Hali Stulecia.     

Już teraz Wrocławski Dom Literatury zaprasza wszystkich wydawców, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i podmioty o charakterze wydawniczym do rejestrowania się na 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek.   

Regulamin targów dostępny jest pod tym linkiem

Cennik znajduje się tutaj

Formularze zgłoszeniowe można znaleźć tu

Termin przyjmowania zgłoszeń oraz propozycji do programu upływa 6 listopada 2021 r. Na wydawców, którzy zarejestrują się i dokonają płatności do 30 września 2021 r. czeka 10% rabat na stoisko.

Wszystkie wydawnictwa, które zgłoszą swój udział w 29. Wrocławskich Targach Dobrych Książek zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach o Nagrodę Edytorską Pióro Fredry i Nagrodę Edytorską Dobre Strony, w których laureaci otrzymają 20 000 zł na wydanie kolejnej książki. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 listopada 2021 r.

Z regulaminami Nagród można zapoznać się tutaj

Formularze zgłoszeniowe dostępne są tutaj

Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty można znaleźć na stronie www.targiksiazki.wroclaw.pl